אפשרויות השקעה – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים אפיק השקעה

אפשרות השקעהשוק ההון הישראלי מציע מספר לא קטן של אפיקי השפעה. בדרך כלל, יפנה המשקיע הממוצע להשקעה במניות, ברמה כזאת או אחרת של סיכונים. עם זאת, מעבר לשוק המקומי, ישנו מגוון רחב של אפשרויות השקעה העשויות להניב רווחים נאים, בתקופה קצרה יחסית. אילו אפשרויות להשקעה נחשבות לחלשות מבחינת הרווחים? אילו אפשרויות נוספות להשקעה מציע המשק? במי כדאי להסתייע על מנת להבין טוב יותר את אפשרויות ההשקעה השונות? התשובות בהמשך – כדאי לקרוא

אפשרות השקעה סולידית לשמירה על ערך הכסף

המגוון הרחב של אפשרויות השקעה סולידיות בישראל, כולל את שוק ההון, וכן קרנות סולידיות שונות ואגרות חוב פרטיות וממשלתיות. הקרנות כאמור אינן מבטיחות רווחים גבוהים בשוק ההון אבל מצד שני, הסיכויים להפסדים הם קטנים הרבה יתר מהממוצע. בנוסף להשקעות כאמור, חשוב לציין את ההשקעה במט"ח ובכלים פיננסיים אחרים. ואולם ישנן שתי בעיות בולטות בהשקעות הסולידיות. האחת – גם השקעות כאלה נושאות מעת לעת הפסדים. בעיקר בתקופות של ירידות בבורסה בתל אביב. אלא שהשקעות סולידיות אינן יכולות להחזיר את ההפסדים, ובטח שלא בתוך זמן סביר.

אפשרויות השקעה אלטרנטיביות ואחרות

כיון שאפשרויות ההשקעה הסולידית מעניקות תשואה צנועה למדיי גם אם מדובר בסכומים גבוהים, יש לעיתים צורך להמתין תקופה ארוכה לפני שמציגים רווח סביר. מנגד, השקעות אלטרנטיביות איכותיות עשויות להיות רווחיות למדיי. עם אפשרויות ההשקעה הללו ניתן למנות הלוואות מגובות נדל"ן להשקעה, כמו גם קרנות גידור. קרנות כאלה אמורות לגדר את ההפסדים ולייצר רווחים במגוון רחב של מצבים. במקרה של ירידות, קרנות כאלה עשויות למנוע הפסדים משמעותיים למשקיעים. בנוסף, ניתן לרכוש נדל"ן בחו"ל באופן ישיר, כמו גם באמצעות חברות הנוטלת הלוואות, מבצעות באמצעותן קנייה ושיפוצים של נכס ומוכרות אותתם ברווח. ההלוואות מהסוג הזה נושאות עבור המשקיעים ריביות קבועות ומשמעותיות למדיי.
אם יש לך עניין בבדיקה ויישום של אפשרויות השקעה איכותיות ומעניינות, זה המקום הנכון עבורך, כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך להצלחה פיננסית. אנשי המקצוע המיומנים של מגדלור, בית השקעות אלטרנטיביות, יסייעו לך בבחירה מושכלת של אפיקי ההשקעה המתאימים עבורך.

איך לבחור בין אפשרויות השקעה שונות 

כשזה מגיע להשקעה נבונה, הרבה אנשים מחפשים ממש עכשיו את האפשרות הטובה ביותר עבורם. עם זאת, זה יכול להיות מסובך, מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות השקעה שונות. מאמר זה יספק קצת תובנות כיצד תוכל להחליט אילו אפשרויות השקעה יכולות להיות הטובות ביותר עבורך. למידע נוסף, המומחים של מגדלור לשירותכם. 

אפשרויות השקעה ורמות הסיכון

יש המון סוגי השקעות אפשרויות – למשל מניות, אגרות חוב, אופציות, נדל"ן, נכסים דיגיטליים, תעודות סל, קרנות נאמנות. ככלל, כשזה מגיע להשקעה, יש הרבה דרכים לנתח את ההבדלים בין האפשרויות השונות. הדבר הטוב ביותר זה להבין את הקשר בין סיכון ותשואה. מוצרי השקעה שונים יכולים להציע תשואה שנחשבת לסולידית או תשואה שנחשבת לגבוהה. אבל הכלל הוא שאין ארוחות חינם. ברוב המוחלט של המקרים, השקעה שמציעה תשואה גבוהה, גם כרוכה בסיכון יחסית גבוה להפסד. 

כלומר, לגבי כל השקעה עליך לדעת שני דברים, הראשון הוא מהי התשואה החזויה והשני – מהו הסיכון הגלום בהשקעה. מנהלי השקעות מסבירים שכל אחד צריך להבין את רמת היכולת האישית לשאת סיכונים ולפי זה לבחור. שאל את עצמך, כמה סיכון אתה מוכן לקחת על עצמך במסגרת ההשקעה. זה יעזור לקבוע איזה סוג של השקעות עליך לשקול. 

אקטיביות או פסיביות

יש עוד דרך לנתח אפשרויות השקעה שונות. מצד אחד, יש השקעות שמאופיינות בפסיביות רבה. כלומר, לאחר שמבצעים את ההשקעה, לא צריך לבצע פעולות נוספות. כך לדוגמא בהשקעה באג"ח לטווח ארוך או במניות דיבידנד. ישנן השקעות שלאחר ביצוען יש צורך לשנות את הפוזיציה לעיתים קרובות. השקעות מהסוג השני מצריכות בדרך כלל הרבה מעורבות, יותר ידע או מנהל השקעות שיבצע את הפעולות השונות עבורך. עוד דרך שתעזור לך לבחור בין אפשרויות של השקעות שונות – טווח ההשקעה. שאל את עצמך האם אתה זקוק לכסף בתוך פרק זמן קצר או שתוכל להשקיע לפרק זמן של חודשים או שנים. 

לסיכום, בבחירה בין אפשרויות השקעה הגדר לעצמך:

1. איזו תמורה אני רוצה?

2. כמה סיכון אני מוכן לקחת?

3. כמה זמן אני מוכן להשקיע בניהול ההשקעה?

4. כמה זמן סכום ההשקעה שלך יכול להיות נעול ללא יכולת משיכה?