קרן נדל"ן, הדרך החכמה להשקיע בנדל"ן

קרן נדללאורך השנים, הוכח כי השקעות בנדל"ן נחשבות לסולידיות בעיקרן. אם בודקים את הנכסים, אם עושים שיעורי בית, אפשר בצורה כזאת גם להניב הכנסה פסיבית וגם לישון בשקט בלילה. אך לא כולם רוצים או יכולים לקנות נכס כזה או אחר. לא כולם רוצים להתעסק עם שוכרים, עם חוזי שכירות, עם תחזוקה שוטפת וכן הלאה. מי שבכל זאת רוצה להיות בעניינים אך לא לגלות מעורבות פעילה, ימצא את הפתרון בצורה של קרן נדל"ן. מומחי מגדלור מסבירים מדוע זוהי הדרך החכמה להשקיע בנדל"ן.

עם קרן נדל"ן מצטרפים לקבוצה של משקיעים 

בישראל פועלות כיום כמה קרנות נדל"ן. חלק מהן פועלות בעיקר בשוק הישראלים, אחרות פועלות בעיקר מעבר לים ויש קרנות מעורבות (עם פעילות בארץ ובחו"ל). מה שמאפיין את הקרנות הללו הינו כמה דברים מרכזיים. הראשון שבהם הוא העובדה שכל מי שמצטרף לקרן (ההצטרפות פתוחה לרוב, לציבור הרחב) למעשה מצטרף לקבוצה מקצועית של משקיעים. בעלי הקרן, בעצמם או בעזרת מומחים מטעמם, הינם בעלי ידע עצום בענף הנדל"ן. כל כניסה לפרויקט או כל מימון של פרויקט מתבצע לאחר בדיקת נאותות, בדיקת זהות היזמים, עריכת דוח אפס מלא, דוחות של שמאים, בחינת חלופות. 

שתי צורות עיקריות של קרנות הנדל"ן

המונח קרן נדל"ן למעשה מתאר שתי צורות אפשריות (יש קרנות שפועלות בשתי הצורות שנציג). צורה אחת אינה קרן שמהווה ישות יזמית לכל דבר. כלומר, מנהלי הקרן שהם גם בין המשקיעים, יוזמים פרויקט, מממנים אותו, משביחים אותו ולבסוף מוכרים תוך חלוקת ההכנסות והרווחים בין המשקיעים (השותפים). צורה שניה הינה קרן שמהווה גוף מימון. כלומר, הקרן והמשקיעים שמצטרפים מלווה את המימון ליזם או לקבלן. כאן, המשקיעים יודעים מראש מהי התשואה הצפויה. 

מדוע זוהי דרך חכמה להשקעה

נסכם מדוע קרן נדל"ן זוהי דרך חכמה להשקעת נדל"ן:

• אפשר להשקיע סכום לא גדול ביחס לרכישת נכס פרטי. 

• מצטרפים למומחים שמכירים את התחום. 

• מקבלים מידע מלא על הפרויקטים שעל הפרק. 

• זוהי השקעה פסיבית, המשקיע לא צריך לנהל אותה. 

• ניתן לבחור בין פרויקטים שונים, מסלולים שונים.