קרן אשראי- הדרך להשקיע ולהרוויח

קרן אשראי- הדרך להשקיע ולהרוויחאם עד לפני מספר שנים מרבית האשראי, בין אם לאנשים פרטיים ובין אם לעסקים היה ניתן דרך הבנקים, בשנים האחרונות חל שינוי בתחום והשוק נפתח גם לחברות אחרות, חברות חוץ בנקאיות שהגדילו את האפשרויות עבור אלה שזקוקים לאשראי. אופציה חדשה שנוספה המאפשרת בפלטפורמה אחת גם להשקיע, עבור אלה המעוניינים להשקיע את כספם ולהרוויח, וגם עבור אלה הזקוקים לאשראי ולא מעוניינים לעשות זאת דרך הבנק היא קרן אשראי, קרן שהמשקיעים בה מרוויחים את כספם באמצעות הלוואות שאותה קרן מספקת והריבית שהיא מקבלת על כך.

היתרונות של קרן אשראי

קרן אשראי כאמור היא הצינור המתווך בין שני צדדים: המשקיעים הרוצים להשקיע את כספם כשהסיכון שהם לוקחים הוא סיכון נמוך, ומקבלי האשראי אשר זוכים לקבל את הכסף שלו הם זקוקים לכל מטרה. קרן אשראי שהסיכון בה נמוך היא קרן שעל מנת לקבל הלוואה דרכה על הלווה להציג בטחונות מספקים. כך יודעים המשקיעים שכספם אינו ניתן לכל אדם הזקוק לכסף אלא רק לכאלה שאכן יכולים לעמוד בהחזר ההלוואה ויש בטחונות לכך. ישנן קרנות אשראי שמלוות את הכסף רק כאשר ישנו בטחון בצורת נדל"ן, כך שבמקרה והלווה אינו עומד בהתחייבות ומחזיר את התשלומים החודשיים הקבועים האפשרות החברה המפעילה את הקרן להעביר לרשותה את הנכס שבבעלותו.

אפשרות ליהנות מתשואה גבוהה במינימום סיכון

קרנות אשראי הפכו לפופלאריות מאוד בשנים האחרונות, במיוחד בארה"ב אך גם בארץ אימצו חברות שונות את העיקרון ומציעות לציבור קרן אשראי להשקיע בה. השקעה בהלוואות מבוססת על עיקרון דומה להשקעה במוצרים פיננסיים אחרים כמו קרנות סל או קרנות נאמנות המשקיעות עבור המשקיעים ששמו את כספם בהן בצורות שונות כמו מניות, אג"ח, אופציות, הכל כמובן על פי מידת הסיכון בה בוחר המשקיע. קרן אשראי המסתמכת על בטחונות שמציגים הלווים היא כאמור קרן בה הסיכון הוא נמוך אך האפשרויות לרווח הן גבוהות.

חברת מגדלור היא חברה המוגדרת כבית להשקעות אלטרנטיביות ומציעה בין היתר קרן אשראי למשקיעיה. חברת מגדלור מציעה סל רחב של מוצרים להשקעה זאת מתוך ראיה של הלקוח במרכז ומתן שירות מקצועי המבוסס על ידע וניסיון