סוגי השקעות אלטרנטיביות

סוגי השקעות אלטרנטיביות באופן מסורתי השקעות מתייחסות לרוב להשקעות בבורסה, הינו מניות של חברות הנסחרות בבורסה, השקעות במטבע חוץ או השקעות באג"ח. השקעות אלה כבודן במקומם מונח, והן השקעות היכולות להניב תשואות יפות ומכובדות, במידה ויודעים מה עושים. אולם כפי שנאמר פעם על ידי אנשים חכמים, לא כדאי לשים את כל הביצים בסל אחד. מי שאמר את המשפט הזה ככל הנראה היה משקיע חכם ביותר שכן מדובר בכלל חשוב באסטרטגיות השקעה, המנחה כי בהשקעות כדאי לפזר סיכונים ולהימנע מחשיפה להשקעה באפיק השקעה בודד. כאן נכנסות לתמונה סוגי השקעות אלטרנטיביות.     

סוגי השקעות אלטרנטיביות: 

השקעות במניות, אג"ח ומט"ח הינן השקעות אשר בד"כ מושפעות, בין היתר, ממצבים גיאו-פוליטיים. כך למשל, פלישת רוסיה לאוקראינה, על אף שהמלחמה שהתרחשה במזרח אירופה בלבד, בין שתי מדינות, חשובות ככל שיהיו השפיעה באופן מהותי ומשמעותי על הסחר במט"ח, בסחורות, על בורסות העולם ועוד. על מנת לצמצם את החשיפה להשקעות בבורסות ולפרמטרים שאין למשקיע כל יכולת לצפות או להשפיע, התפתחו סוגי השקעות אלטרנטיביות. השקעות אלטרנטיביות יכולות להיות מגוונות ובעלות אופי שונה. השקעות אלה יכולות להיות רבות ומגוונות, כך למשל בתחומי הנדל"ן, בחברות טכנולוגיות, ביוטק, פארמה, תשתיות ועוד. 

מי משקיע:     

השקעות אלטרנטיביות יכולות להיות מבוצעות באופן עצמאי. באופן הזה אדם נוטל את כספו ומשקיע אותו באחד מסוגי ההשקעות האלטרנטיביות לבחירתו. באופן הזה אותו אדם נוטל על עצמו את האחריות לכל תהליך ההשקעה והאחריות להצלחתה או כישלונה. אם אותו אדם אינו מומחה בתחום ההשקעה הרי שהוא נוטל סיכון גדול ובמידה ואותו אדם כן מומחה באותו תחום, הרי שהוא מצמצם עצמו לאותו התחום בלבד, או שמה הוא גוזר על עצמו להשקיע בתחום שאינו מומחה בו. על מנת לפתור בעיה זאת, ניתן להשקיע בסוגי השקעות אלטרנטיביות באמצעות קרנות השקעה אלטרנטיביות המתמחות בתחומי השקעה אלה. 

יתרון או חסרון:

סוגי השקעות אלטרנטיביות גוזרים יתרונות וחסרונות רבים ומגוונים, אך לרוב, היתרון או החיסרון העיקרי המשותף לכולן, הינו נזילות, השקעות אלטרנטיביות הינן בד"כ השקעות לטווח ארוך (חלק מן המשקיעים רואים בכך יתרון וחלק חסרון) ואינן מאפשרות מימוש מהיר כמו למשל השקעה במניות בבורסה. מגדלור בית השקעות פיננסיות הינו בעל ניסיון רב, ידע ומומחיות בתחומי ההשקעות האלטרנטיביות, המאפשר ללקוחותיו השקעה בסוגי השקעות אלטרנטיביות מגוונות ומרובות, במטרה למקסם את הרווחים המופקים מההשקעה.  

סוגי השקעות אלטרנטיביות שכל אחד חייב להכיר 

כל מי שעיניו בראשו מבין כי כסף ששוכב סתם כך, זה בזבוז. כבר מזמן שתוכניות החיסכון המקובלות לא צוברות שום תשואה משמעותית וחבל. אבל מסתבר כי גם סוג ההשקעות הרגיל לא מתאים לכל אחד. לכן, אנו מתכבדים הפעם להציג כמה סוגי השקעות אלטרנטיביות, שכל אחד חייב להכיר. רק מי שמבין את התמונה במלואה יוכל לגרום לכסף שלו לעבוד באופן מיטבי. 

סוגי השקעות אלטרנטיביות למי שמאמין בנדל"ן שיתופי

העיתונות הכלכלית מלאה בתחזיות וחישובים שעוסקים ברובם באפיקי השקעה כדוגמת אג"ח ומניות. פחות מזה, מדברים על אופציות או איגרות חוב להמרה. אבל סוגי השקעות אלטרנטיביות שבהם נרצה לפתוח מפנים אותנו לנדל"ן. ולא חייבים בהכרח להשקיע בדרך הישנה, שלא אפשרית לכל אחד. לא חייבים לקנות נכס רגיל ויקר, בבעלות. האלטרנטיבה היא אחרת לגמרי - בשיתוף. סוג השקעה אלטרנטיבית שמעורר עניין רב נעשה בדרך של שיתוף משקיעים. מצטרפים לקבוצת משקיעים מסודרת. כל אחד מקבל אחוז מסוים מהבעלות על השקעה, לפי סכום השקעתו. הנהלת השותפות מבצעת את בדיקת הנאותות ואיתור פרויקטים עתירי תשואה. ראוי לציין שיש קבוצות השקעה קיימות, שמגייסות חוב מהציבור. כלומר, אפשר להלוות כסף לשותפות המשקיעים וכך מקבלים קדימות בחלוקת הרווחים. היתרון – יודעים מראש מהי התשואה המובטחת. אבל אם הפרויקט מרוויח יותר, עדיין התשואה הינה זו שנקבעה מראש. 

הלוואות חברתיות והלוואות לעסקים 

סוג אחר לגמרי של השקעה אלטרנטיבית הופך את המשקיע לסוג של בנק. אפשר להצטרף לפלטפורמות או קרנות שמלוות כסף לציבור או, טוב מזה, לעסקים פעילים. מי שיש לו כסף פנוי יכול להצטרף לקרן ההשקעות ובכך לקבל "נתח" מעוגת ההכנסות. הקרן יודעת לבדוק את פרופיל הלווים, כך שכל מי שמצטרף לקרן זוכה לגב חזק. 

השקעות גם לציבור הרחב 

למי זה מתאים? למי נועדו השקעות אלטרנטיביות? קודם כל, הן נועדו לאנשים שכבר מושקעים בשוק ההון ורוצים תיק יותר מגוון. בנוסף, הן מיועדות לאנשים שלא נמצאים בשוק ההון או שהחליטו לצאת ממנו בשלב זה. עם חברת מגדלור, גם אתם יכולים להשקיע. סוגי השקעות אלטרנטיביות שמתאימות לציבור הרחב. 

סוגי השקעות אלטרנטיביות לבחירה

אתם יודעים כמה סוגי השקעות אלטרנטיביות יש? כאשר אתם בוחנים את האפשרות להשקיע במשהו, רצוי שתבדקו כמה סוגי השקעות אלטרנטיביות קיימות. כך תוכלו להשקיע במשהו שמעורר בכם עניין, ולא לבחור רק בדרך השקעה ישנה שתלויה בתנודות שווקי הבורסה. מגדלור יכולה לעזור לכוון אתכם אל השקעות שישתלמו לכם יותר כלכלית לטווח ארוך, יותר יציבות ובטוחות עם רמת סיכון נמוכה מאוד. אתם רק צריכים להחליט על מה אתם רוצים להשקיע את הכסף, ותוך זמן מה כבר תוכלו להנות מהפירות הראשונים של אותה השקעה.

השקעות אלטרנטיביות

כדי לעזור לכם לקבל החלטה נכונה, להלן כמה סוגי השקעות אלטרנטיביות שאולי ידברו אליכם:

 השקעה נדל"ן בארץ

 השקעה נדל"ן בחו"ל

 השקעה בטכנולוגיה ומדע

 השקעה בתחומי רפואה שונים

 השקעה בחברות סטרטאפ

 השקעה בחברות שונות

 השקעה בפלטפורמות שידורים חיים

 השקעה במוצרי בטיחות לענף הבנייה

 השקעה ברפואת נשים

 השקעה במערכות לניהול ואבטחת מידע

 ועוד הרבה השקעות שרק מחכות לכם...

כאשר קיים מבחר כל כך עצום של השקעות פוטנציאליות, במיוחד בתחומי רפואה, מדע וטכנולוגיה, זאת הופכת להיות השקעה בטוחה. קחו לדוגמה את פייסבוק, כאשר נפתחה אופציה לרכישת המניות של פייסבוק, כל מי שהשקיע במניות הרוויח.

משקיעים בצורה חכמה

יש דרך בטוחה להצליח בכל השקעה והיא לא למהר, לא שמים את כל הכסף שלכם על השקעה אחת בלבד. מה שיותר בטוח וכדאי לעשות בסוגי השקעות אלטרנטיביות, היא לפזר את הכסף בסכומים קטנים יותר בין כמה השקעות.  כך תוכלו לעקוב מקרוב בקצב התפתחות של ההשקעה שלכם, ובמידת הצורך להשקיע סכום כסף נוסף באותה השקעה להגדלת רווחים.

השקעות בתחומים חזקים

כדי להבטיח שלא זרקתם את כספכם לרוח, רצוי לבחור בסוגי השקעות אלטרנטיביות בתחומי הרפואה, המדע והטכנולוגיה. בתחומים האלה תמיד יש התפתחויות שונות ושדרוגים, כך שזאת לא רק השקעה בטוחה, אלא השקעה שפותחת דלתות לעוד השקעות. השקעה נכונה נעשית בצורה חכמה, שמתאימה לתחום שאתם מבינים ומעוניינים להשקיע בו.

ההשקעות שלכם לא מספקות את התשואה רצויה? ובכן, ישנם פתרונות אלטרנטיביים מניבים ומשתלמים שיהפכו את ההשקעות שלכם לכדאיות ורווחיות. תחום ההשקעות דורש לא  אחת חשיבה מחוץ לקופסא, שכן במידה וכספי החסכונות וההשקעות שלכם עומדים במקום, הרי שמומלץ לבחון אפיקי השקעה חדשים שיאפשרו לכם למצות את הפוטנציאל של ההשקעה שלכם. 

כדאי להכיר: אפיקי השקעה אלטרנטיביים משתלמים  

אפשרויות ההשקעה הינן רבות ומגוונות, אולם המשקיע הממוצע אינו נחשף אליהן ולרוב הוא מסתפק באפיקים המסורתיים. אפיקי השקעה נוספים רבים אינם נכללים בתיקי השקעות רגילים והם שמורים לרוב למשקיעים בעלי יכולת כלכלית גבוהה. כיום, אפיקים חדשים ומשתלמים ומגוון אפשרויות רחב, נפתחים גם למשקיע הפרטי והם כוללים מגוון מסלולים ואפיקים אלטרנטיביים הכוללים: השקעות בנדל"ן, תשתיות, חברות הייטק, מיזמים, קרנות גידור ועוד. השקעות אלטרנטיביות מתאימות גם למי שאינו בעלי אמצעים גדולים במיוחד וזאת בעזרת יצירת שותפויות מוגבלות המאפשרות פיזור כספי בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם.

סוגי השקעות אלטרנטיביות כוללים:

• השקעה בקרנות נדל"ן ובפרויקטים בתחום.

• חברות הייטק, מיזמים וסטארטאפים וחברות ביו טק.

• השקעה בקרנות גידור תוך הנחלת אסטרטגיה השקעה המתאימה לכם ואשר תמקסם את אפשרויות הרווח במצבי השוק השונים.

• תשתיות בארץ או בחו"ל.

• אפיקים שאינם קשורים במוצרי ההשקעה של שוק ההון.

התאמה אישית ומקצועית של אפיק ההשקעה הנכון עבורכם

על מנת להתאים את אפיק ההשקעה האלטרנטיבי המתאים לכם, חשוב לבצע ניתוח של מאפייני ההשקעה האישיים שלכם, לקבוע רמת סיכון מתאימה וכן את סכום ותקופת ההשקעה. חברת מגדלור הינה בית להשקעות אלטרנטיביות המספקת מענה לפיזור השקעות שאינן נכללות במתאם של שווקי המניות ואגרות החוב העולמיים. אנו מספקים ללקוחותינו סל מוצרים רחב מגוון תחומים ופלטפורמות וצוות אנשי המקצוע שלנו יבנה עבורכם תיק השקעות מיטבי ביחס תשואה לעומת סיכון כדאי, משתלם ובטוח. אנו מציעים אפשרות לגיוון תיק ההשקעות, תוך הפחתת תנודתיות ומקסום תשואה בסביבת ריבית נמוכה. לקבלת פרטים ולמענה מקצועי לכל שאלה, פנייה ובקשה, צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם ולשתף פעולה.

כאשר מחפשים אפיקי השקעה חשוב לקחת בחשבון מגוון שיקולים. ראשית האם ההשקעה מיועדת לטווח קצר או ארוך. שנית יש להבין מהו גובה הכנסה הפנויה וכיצד אפשר להפיק ממנה את התשואה המירבית. ישנם המון אופציות טובות, אך לא כל אופציה מתאימה לכל אחד. כיום רבים זונחים את אפיקי ההשקעה המקובלים ופונים לבחור בהשקעות אלטרנטיביות. 

אלו סוגי השקעות אלטרנטיביות ישנן?

כדי להבין אילו סוגי השקעות אלטרנטיביות ישנן. נגדיר מהי השקעה אלטרנטיבית. מדובר בהשקעה שאינה נעשית במכשירי ההשקעה המקובלים. כדוגמת השקעה בשוק ההון. אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים החמים הם נדל"ן בארץ ונדל"ן בחו"ל, קרנות השקעה, מטבעות קריפטו, הלוואות חברתיות, קרנות מימון המונים, חברות טכנולוגיה ועוד. השקעות אלטרנטיביות מאפשרות לפזר את הסיכון מצד אחד אך גם להשיג תשואה יפה. יועצים רבים משלבים את ההשקעות האלטרנטיביות בנוסף להשקעות המסורתיות כדי לאזן את תיק ההשקעות.

תשואה על השקעה אלטרנטיבית

כמו באפיקי השקעה אחרים גם בבחירת סוגי השקעות אלטרנטיביות התשואה משתנה. כאשר הכל תלוי בטווח הזמן שרוצים להשקיע ורמת הסיכון של אותה השקעה. התשואה על ההשקעה אינה ידועה מראש ולרוב היא תהיה מבוססת על נתונים מהעבר. נניח בנדל"ן יודעים להעריך מהי התשואה על השקעה בחוב נדל"ן. בשנים האחרונות היא נעה בין 8-11%. חשוב להבין שבהשקעות אלטרנטיביות התנודתיות נמוכה יותר ובשל כך גם הסיכון יורד. 

למי מתאימה השקעה אלטרנטיבית?

מי שמעוניין להשקיע בסוג השקעה זה צריך לגייס הון עצמי גבוה של מאות אלפי שקלים. השקעות מסוג זה נעשות לזמן ארוך. בדרך כלל הכסף נעול לתקופה. מי שחשוב לו לדעת בכל זמן נתון מה נעשה עם הכסף שלו צריך להבין שבהשקעות מסוג זה אין הרבה מידע וגם המידע שקיים אינו מיידי במרבית המקרים.  רוצים לדעת עוד? תוכלו להיעזר באנשי המקצוע של מגדלור. בבית ההשקעות מציעים מגוון סוגי השקעות אלטרנטיביות שיסייעו לכם להתמנף באופן משמעותי.