מה זאת אומרת אפיקי השקעה אלטרנטיבית

מה זאת אומרת אפיקי השקעה אלטרנטיבית הבנקים מציעים כיום ריבית אפסית, אפילו בתוכניות חיסכון שסוגרות את הכסף לשנים. וחוץ מזה, לא כולם רוצים או מסוגלים להשקיע בבורסה או להתעסק בגידור סיכונים יום יומי. הבשורה שלנו – יש אלטרנטיבות. וקוראים להן אפיקי השקעה אלטרנטיבית. 

בפני ציבור המשקיעים העומד כיום בפני קבלת החלטת השקעה עומדות כמה אפשרויות. אפשרות אחת הינה להשקיע באפיק רגיל, שלא תמיד נושא תשואה ראויה לשמה. פיקדון רגיל, תוכנית חיסכון. אבל יש גם אפשרות שניה, לבחור משהו אחר. כלומר, אלה הם אפיקים שנועדו להשיג תשואת יתר, על פני השקעות מקבילות. יש לציין שאין מדובר על השקעה בשוק ההון בצורה ישירה, כלומר דרך הבורסה. זו השקעה דרך קרנות או קבוצות של שותפים, בליווי ניהול מקצועי.  

אפיקי השקעה אלטרנטיבית בנדל"ן

אם בוחנים מקרוב אפיקי השקעה אלטרנטיבית מגלים כי בתוך ה"סל" הזה יש כמה וכמה אלטרנטיבות, אפשרויות. אפשרות אחת הינה השקעה אלטרנטיבית בנדל"ן. כלומר, המשקיע איננו רוכש דירה או חנות על מנת להשכיר אותה (זוהי צורת השקעה רגילה). החלופה האלטרנטיבית הינה הצטרפות לקבוצה של משקיעים. מצטרפים לשותפות, אשר מנוהלת בצורה מסודרת. סך המשקיעים מקבלים תשואה לפי מידת השקעתם. לכל משקיע נשמרת למעשה בעלות מסוימת, לפי ערך ההשקעה. אלטרנטיבה אחרת הינה להצטרף לקבוצת מלווים, אשר מעניקים את ההון למשקיעים בתמורה לריבית. הריבית נקובה וידועה מראש. 

השקעה בקרנות מימון לעסקים

סוג אחר לגמרי של השקעות אלטרנטיביות מתאים למי שרוצה להימנע מהשקעות נדל"ן או לחילופין, רוצה לגוון את תיק ההשקעות. קרנות השקעות מגייסות הון ממשקיעים, לטובת המגזר העסקי. כלומר, הקרן מעניקה הלוואות לעסקים, לאחר בחינת צרכי העסק ובחינת יכולת ההחזר החזויה או הצפויה. 

האם חייבים להיות מיליונרים בכדי להצטרך לאפיקי השקעה אלטרנטיביים 

חברת מגדלור פותחת מגוון אפיקי השקעה אלטרנטיבית עבור הציבור הרחב. בין היתר ישנן השקעות בנכסי נדל"ן וכן קרנות אשראי, מימון והלוואות. השקיפות עבור קהל המשקיעים מעניקה ביטחון ושקט נפשי. חשוב לא פחות, על מנת להצטרף, לא חייבים להיות מיליונרים. גם האזרח הממוצע שצבר חיסכון סביר יכול להצטרף.