מהי קרן השקעות?

קרן השקעות אם יש לכם כסף בצד, בין אם זה כסף מחיסכון של שנים ובין אם זה מקופה כלשהיא שנפתחה לכם לאחרונה או ירושה שקיבלתם, רצוי שהוא לא יעמוד במקום אלא יושקע באפיק שיאפשר צבירת תשואה עליו. כסף שעומד במקום הוא כסף שהערך שלו יורד וכל מה שצריך לדעת זה איפה לשים את הכסף.

אבל רובינו לא באמת יודעים מה לעשות עם סכום גדול שיש לנו או שמגיע אלינו באמצע החיים. רובינו שמים את הכסף בבנק ומקווים שהוא יגדל קצת, אבל למעשה יש אופציות אחרות וטובות יותר להשקעה באמצעות קרן השקעות. נקדים ונאמר, אין פה שום המלצה על השקעה כלשהיא וכל אחד צריך להתייעץ עם האנשים הנכונים ולקבל החלטות בהתאם לגבי הכסף שלו.

התנהלות קרן השקעות

אז איך קרן השקעות פועלת ומי שם אצלה את הכסף שלו? קרן כזו כשהיא פרטית, זו קרן שמגייסת כספים ממשקיעים פרטיים כמו גם מבתי השקעות שונים, מבנקים וממוסדות פיננסים. יש לה אנשי מקצוע מומחים בעולם ההשקעות שאמורים לקחת את הכסף של המשקיעים, לאתר את ההשקעות המתאימות שיאפשרו למקסם את הרווח למשקיעים בקרן. קרן השקעות יכולה לפעול בתחום הרפואה, הטכנולוגיה, בתעשיות שונות ובמקומות רבים אחרים. בסופו של דבר המשקיעים אמורים לסמוך עליה ולדעת שהכסף שלהם נמצא בידיים הנכונות אצל מי שבסיכוי גבוה יגדיל אותו.

למצוא את הקרן הנכונה

אם אתם מחפשים קרן השקעות ואתם מחפשים אפשרויות השקעה שונות, אתם צריכים לעשות בדיקות מקיפות וצריכים לדעת שהכסף שלכם הולך למקום הנכון. אתם צריכים חברה כמו מגדלור, החברה המובילה בישראל להשקעות אלטרנטיביות, חברה שיש לה מוצרי השקעה רבים ושמאפשרת פיזור חכם שלהן.

בסופו של דבר זה הכסף שלכם ואתם רוצים שהוא יגיע ליעד הנכון. אתם צריכים לברר על רמת האמינות של החברה ועל הוותק שלה, לקבל פידבקים חיוביים ולהיות בטוחים שעשיתם את ההחלטה הנכונה. אתם צריכים סבלנות ואסור לכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר בשבילכם. אתם אלו שאמורים להיות במרכז מבחינת החברה והיא צריכה להראות לכם את זה...

קרן השקעות – האפשרויות ויתרונות ההשקעה

אם אתם מחפשים אחר מכשיר פיננסי לצורך השקעה, אתם עתידים להיתקל בתוך היצע האפשרויות גם בקרן השקעות פרטית.

כפי שניתן להסיק משמה, אותה הקרן מיועדת לצורך ביצוע השקעות – הקרן מנוהלת על ידי גוף מסוים, אשר הקים אותה בכדי לגייס הון כספי ממשקיעים פרטיים או ממסדיים (כמו: בנקים, חברות ביטוח, קרנות פנסיה ועוד..). 

גיוס ההון יכול להתבצע לצורך מטרות שונות כמו: להוביל חברות קיימות לצמיחה (לדוגמא קרנות הון סיכון אשר משקיעות בסטרטאפים), לעזור לחברות אשר נמצאות במצוקה ועוד..

בכל מקרה, מדיניות ההשקעה אמורה להיות שקופה ומובנית עבור המשקיעים – אשר בוחרים להשקיע בה את כסף מתוך מטרה שהיא תניב להם בשלב כזה או אחר תשואה.

חשוב לציין, כי קרן השקעות מתאפיינת בתקופת פעילות אשר מוגדרת מראש.  

היכרות עם האפשרויות השונות

כאמור, כל מי שמתעניין בנושא של קרן השקעות, עתיד לגלות אפשרויות שונות ובין היתר:

• קרנות הון סיכון – קרנות אשר משקיעות בסטארטאפים, בשלב בו קיים סיכון גבוה שההשקעה לא תחזיר את עצמה – בקרנות אלו, התשואה של המשקיעים גם יכולה להיות גבוהה במיוחד. 

• קרנות השקעה נדל"ן – קרנות אלו מיועדות עבור השקעה בנדל"ן מסוגים שונים בארץ או בחו"ל 

מכיוון שההשקעה בקרנות השקעה יכולה לטמון בחובה רמת סיכון גבוהה במיוחד, חשוב לקבל החלטה בצורה הנכונה, להבין תחילה את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי מידת הסיכון ובהתבסס על כך, לקבל החלטה מושכלת ונבונה. 

קרן השקעות – איך לבצע את הבחירה הנכונה

יש מספר פרמטרים אותם כדאי לקחת בחשבון בהליך בחירה של קרן השקעות, כאשר, בין אותם הפרמטרים: זהות וניסיון הגורם המנהל את הקרן, אפיק ההשקעה והסיכונים באפיק זה, סוג השותפות בשקעה, סיכונים במבנה הקרן לרבות הסתמכות על מימון חיצוני, תקופת ההשקעה ופרמטרים נוספים – כאשר, הדגשים ישתנו בהתאם לסוג הקרן בה מגלים התעניינות. הבנת מלוא הפרטים לגבי הקרן, תאפשר לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר. 

 

מעוניינים להשקיע בקרן השקעות? באפשרותכם ליצור קשר כבר היום עם חברת "מגדלור" – בית להשקעות אלטרנטיביות ולקבל את כל המידע על האפשרויות הרלוונטיות המוצעות.