חשיבה יצירתית וליווי מקצועי לאיתור מגוון השקעות אלטרנטיביות

חשיבה יצירתית וליווי מקצועי לאיתור מגוון השקעות אלטרנטיביותבמידה ועומד לרשותכם סכום כסף פנוי, הרי שמומלץ לבחון אפשרויות ואפיקי השקעה שיניבו לכם תשואה נאה. בעוד שאפיקי השקעה מסורתיים הופכים למשתלמים פחות בשל סביבת הריבית הנמוכה שמציעים הבנקים, הרי שישנן מגוון השקעות אלטרנטיביות בעלות פוטנציאל תשואה גבוהה ובהתאמה למאפייני וצרכי המשקיע. חשיבה מחוץ לקופסא תאפשר לכם לזהות הזדמנויות השקעה מניבות שהמשקיע הפרטי הממוצע, לרוב, אינו נחשף אליהן. 

אפיקי השקעה אלטרנטיביים משתלמים ומניבים

השקעות אלטרנטיביות היו בעבר נחלתם של משקיעים אקסקלוסיביים בלבד. אולם, כיום ניתן ליהנות מהשקעות מאפיקים חדשים ומגוונים בהם: השקעות בנדל"ן, השקעות במיזמי סטארט אפ וחברות הייטק, השקעות באמצעות קרנות גידור ועוד. מסלולי השקעה אלטרנטיביים מאפשרים פיזור כספי ההשקעה בצורה נבונה ונכונה וזאת בהתאם לרמת הסיכון המתאימה ללקוח. תחום הנדל"ן הפך לאפיק השקעה פופולרי, בטוח ומניב במיוחד וזאת נוכח הביקוש ההולך וגדל לפתרונות דיור ומגמה זו צפויה להימשך בשנים האחרונות, מה שמבטיח יציבות בשוק והשגת תשואה מניבה במיוחד. מדינת ישראל הינה מהמובילות בעולם בתחום ההייטק ומיזמי סטארט אפ רבים נמכרו במיליארדי דולרים. כיום, מדובר באפיק השקעה אלטרנטיבי בעל פוטנציאל רב וזאת בזכות ההתקדמות המהירה בתחום וההתפתחויות הטכנולוגיות. 

מגוון השקעות אלטרנטיביות בהתאמה אישית לצרכי ומאפייני המשקיע

עולם ההשקעות מציע מגוון השקעות אלטרנטיביות הניתנות להתאמה מדויקת לצרכי ומאפייני המשקיע מבחינת סוג ההשקעה, רמת הסיכון, תקופת ההשקעה, סכום ההשקעה וההון העצמי העומד לרשותכם ועוד. עבור משקיעים מחפשים אחר אפיקי השקעה אלטרנטיביים, מומלץ לבחון השקעה באמצעות קרנות השקעה ויצירת שותפויות מוגבלות. קרנות השקעה לעסקים מאפשרות לכם ליהנות מייעוץ וליווי של אנשי מקצוע מומחים בתחום. סיוע של גורמי מקצוע, יאפשר לכם להיחשף לאפיקי השקעה משתלמים שקיים קושי לאתרם באופן עצמאי. קרן השקעה לעסקים מעמידה אשראי לעסקים הנמצאים בשלבי צמיחה ומעניקה מרכיבים הוניים המחולקים למשקיעים. קרנות אלה מסייעות בגיוס כספים מהציבור וזאת באמצעות פרסום וחשיפה לציבור המשקיעים. 

סל רחב של השקעות אלטרנטיביות בליווי מומחים

חברת מגדלור הינה בית להשקעות אלטרנטיביות שהוקמה במטרה לספק מענה לצורך בפיזור השקעות באמצעות סל רחב של מוצרי השקעה. אנו מציעים ללקוחותינו מגוון השקעות אלטרנטיביות באמצעות פלטפורמות חדשניות על בסיסן ניתן לבנות תיק השקעות אלטרנטיבי בהתאמה אישית לצרכי ומאפייני הלקוח וזאת תוך הקפדה על יחס תשואה/סיכון מיטבי.

למה דווקא השקעות אלטרנטיביות?

ההשקעות השגרתיות והבנאליות כבר מזמן עשו את שלהם, כיום אנשי עסקים מחפשים אחר משהו חדש וייחודי שטרם נראה כמותו. במגדלור תוכלו לבחון בסוגים שונים של השקעות אלטרנטיביות, ולמצוא את ההשקעה שהכי מתאימה ומשלמת לכם. כבר אין סיבה ללכת אך ורק על ניירות ערך או מניות, כשיש לכם מגוון אפשרויות שרק ממתינות לכם מעבר לפינה.

מה הן השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות הן כל השקעה שלא קשורה לבורסה וניירות ערך שהן ההשקעות הפורמליות שקיימות כבר שנים.השקעות בנדל"ן נחשב כהשקעה אלטרנטיבית, זאת השקעה מעולה במיוחד בתל אביב או בפריפריה ובמיוחד בערים שיש בהן אוניברסיטה או מכללה.קניית נכס כגון בית בבאר שבע, בסמוך לאוניברסיטה יכול להעלות את שווי הנכס שלכם בגלל הביקוש שלו וקרבתו לאוניברסיטה. או לחילופין קניית בית בשדרות שיאפשר לכם להשכיר את הבית לסטודנטים, הלומדים במכללה הסמוכה לעיר.

האם קניית מבנה תעשייתי גם נחשב להשקעה אלטרנטיבית?

גם קניית מבנה תעשייתי נכלל בהשקעות אלטרנטיביות שיכולות להניב פירות במהרה, אם תחליטו להשכיר את הנכס כמפעל או מחסן. לכן חשוב לבחור במיקום מתאים כגון בתל אביב או כל עיר אחרת במרכז הארץ, שיהיה ביקוש לנכס שקניתם. אך אם כבר החלטתם לבחור הנכס לתעשייה, רצוי שתלכו על מבנה משרדים בעיר מרכזית, מה שייתן לכם לקצור פירות מההשקעה שלכם מאוד מהר.

השקעה בטוחה

אומנם נדל"ן נחשב לאחת מהשקעות אלטרנטיביות, אך גם פה טמון סיכון כגון אי עמידה בתשלום מצד השוכר או אסון טבע שיכול לגרום נזק לרכושכם. אם אתם מחפשים השקעה יותר בטוחה, אולי תרצו לבחון השקעות באגרות חוב ממשלתיות שבהן אין סיכון כלכלי ומאפשר לכם להרוויח בעתיד. או ללכת על משהו שונה כגון השקעה בנכס דיגיטלי כגון טיק טוק או יוטיוב, שיכולים לתת פירות ללא סיכון להשקעה שלכם. עוד השקעה מעולה שאולי תרצו לבדוק, היא השקעה במטבעות דיגיטליים כגון ביטקויין, שכבר תפס תאוצה, או מטבעות אחרים לבחירתכם. 

מהי השקעה אלטרנטיבית ולמי היא מתאימה

לפני שאתם בוחרים להשקיע, כדאי שתבדקו את כל האופציות. מה זה אומר בעצם השקעה אלטרנטיבית? המילה אלטרנטיבה היא חלופה למשהו כבר קיים, החלופה בעצם יכולה להיות לא רק העצם עצמו אלא גם הדרך בה מטפלים באותו עצם. לדוגמא רפואה אלטרנטיבית, יש את הרפואה המסורתית שזה רופא פרטי או רופא מומחה כגון אורתופד או כירורג ויש רפואה אלטרנטיבית. רפואה אלטרנטיבית יותר מתחברת לטבע ולצמחים, הרבה פחות שימוש בכימיקלים שנחשבים כמזיקים לגוף לאחר שימוש ארוך בהם. לעומת זאת, השקעה אלטרנטיבית דרך חברת מגדלור היא מושג שונה לגמרי, המאפשר לאדם שרוצה להשקיע לבחור בתחומים שונים ולא סטנדרטיים.

למי מתאים לעשות השקעה אלטרנטיבית

השקעה אלטרנטיבית מתאימה לכל אדם שמעוניין להשקיע, כמובן שזה בהתאם לחוקי ניירות ערך אבל חשוב לציין שגם כאן יש מגבלות. לדוגמא, אתם כאנשים פרטיים ולא תאגיד או חברה, יכולים להשקיע כמעט בכל דבר אבל יש הגבלה שמותאמת לפי גובה ההכנסה שלכם. מנגד תאגיד או חברה יכולים להשקיע רק בדברים ספציפיים, כמו נכסים וגם הם כפופים לתקנות וחוקים השייכים לגופי פיקוח שונים הקיימים במדינה.

אם חושבים על זה, למה בעצם צריך השקעה אלטרנטיבית?

השקעות בדברים המסורתיים כגון ניירות ערך ומניות יכולים להניב פירות לטווח ארוך, אך המניות משל יש יותר סיכון. כדי להימנע מלקיחת סיכון מיותר, קיימת אופציה להשקעה אלטרנטיבית עם מינימום סיכון או מזערי בשל פיזור כספים. ברגע שאתם מפזרים את הכספים בכמה השקעות שונות, אתם מפחיתים את רמת הסיכון במידה ומה שהשקעתם בו לא צלח.

האם השקעות אלטרנטיביות יותר מסוכנות ממניות?

בכל דבר בו מושקע ממון יש סיכון, אך השקעה במניות יכולה להיות יותר בעייתית ומסוכנת כלכלית כי זה שוק שנסחר בכל יום וצפוי לעליות וירידות. לעומת זאת, אם תרצו להשקיע במוצר קוסמי מסוים או חברה חדשה, יש סיכוי יותר גדול לרווח עתידי כי אלה מכוונים לקהל יעד מסוים. לכן השקעה אלטרנטיבית יותר בטוחה ויציבה כלכלית, שמאפשרת למשקיע לקחת פחות סיכון בכמות הממון שהוא משקיע.