השקעות נדל"ן – טעויות של מתחילים

השקעות נדליכול להיות שהתפנה לכם איזה שהוא סכום כסף גדול ויכול להיות שקיבלתם סכום משמעותי דרך ירושה וכדומה, יכול להיות שאתם משקיעים בתחומים שונים ועכשיו אתם רוצים להיכנס גם לעולם הנדל"ן ויכולה להיות כל סיבה אחרת שאתם מחפשים השקעות נדל"ן. מה שבטוח הוא שאם עוד לא השקעתם בתחום וצברתם ניסיון, כדאי מאוד שתיקחו חברה שתסייע לכם להשקיע נכון. אתם עלולים להפסיד לא מעט כסף אם תעשו טעויות וחשוב שיהיה לכם ליווי מקצועי, והנה כמה טעויות של מתחיל בכל מה שנוגע להשקעות בנדל"ן שכדאי שתיקחו לתשומת ליבכם ולא תחזרו עליהן.

השקעות נדל"ן – קודם כל לעשות ניתוק רגשי

השקעות נדל"ן כשמם כן הן, מטרתן להניב לכם תשואה ראויה. הבעיה היא שיש אנשים שמכניסים גם רגש להשקעות הללו וזוה עלול להיות מקור לטעויות. מה זה אומר? זה אומר שאם אתם רואים נכס נדל"ן למגורים שנראה לכם כמו השקעה פיננסית מעולה אבל לתחושתכם זה אזור שבו אתם לא הייתם מוכנים לגור בו עם המשפחה שלכם, לא נכון לתת לתחושה הזו למנוע מכם מלעשות את העסקה. דוגמא נוספת היא שיפוץ. השיפוץ אמור להיות כזה שיאפשר לכם להרוויח כמה שיותר כשתמכרו או תשכירו את הנכס, ובשום אופן לא כדאי להתמכר לשיפוץ ולהתאהב בתוצאה אסתטית אפשרית. השקעה גדולה יותר היא לאו דווקא מה שיוביל בסופו של דבר לתוצאה טובה יותר.

לבחור את חברת ההשקעות הנכונה

לא משנה במה אתם רוצים להשקיע ובטח אם מדובר על השקעות נדל"ן שמיסודן הן כאלו שיש בהן הוצאות גדולות וסיכונים עצומים, אתם צריכים לצידכם חברת השקעות מקצועית שתציע לכם מוצרי השקעה שונים ותסייע לכם לשים את הכסף שלכם במקום הנכון ביותר בשבילכם. אתם צריכים חברה עם ניסיון רב, ולא פחות חשוב, אתם צריכים חברה אמינה שתדעו לאורך כל הדרך שאתם בידיים טובות. כזו היא חברת "מגדלור", חברה שמציעה לכם מגוון רחב של מוצרי השקעה אלטרנטיביים, חברה שמעמידה את הלקוח המרכז ומוכנה לעשות בשבילו המון. אל תוותרו על הטובים ביותר בשבילכם. 

השקעות בנדל"ן – איך עושים את זה נכון?

כמעט כל אחד היה רוצה להשקיע בנדל"ן, אבל הרוב לא מעיזים או שאין להם את הסכום ההתחלתי בשביל להיכנס לתחום. חשוב להגיד, מדובר כמובן על תחום מסוכן שמי שלא מכיר אותו לעומק יכול להפסיד הרבה, אך לצד זה, אפשר גם להרוויח לא מעט אם יש סבלנות ואם עושים את הדברים בצורה נכונה. 

אז הנה כמה טיפים על השקעות בנדל"ן שיסייעו לכם לעשות את הדברים בצורה נכונה.

השקעות בנדל"ן בסמוך למערכות הסעת המונים

יש טיפים רבים שיכולים לסייע לכם בכל מה שנוגע לנדל"ן ולבחירת המקום הנכון להשקעה, אחד הטיפים הראשונים בהקשר הזה הוא לבחור אזור השקעה בו יש מערכות נוחות להסעת המונים, וזה אומר כבישים נוחים ויכולת התניידות קלה, תחנות רכבת או אזורים בהם יש מספיק אוטובוסים בשביל להגיע לכל מקום. בבואכם לאתר השקעות בנדל"ן אתם צריכים לקחת בחשבון שאנשים היום מחפשים פתרונות תחבורתיים נוחים, ולרבים נמאס לעמוד בפקקים. לכן  יש לא מעט שמחפשים פתרונות בדמות תחבורה ציבורית איכותית. 

ומה עם קרקע חקלאית?

ההבדל בין מחיר קרקע חקלאית לפני הפשרתה ואחרי הפשרתה הוא דרמטי. יש לא מעט סיכון ברכישת קרקע חקלאית לפני ההפשרה שלה, ויכול לקחת שנים ארוכות עד שהיא תופשר, אם בכלל. אבל כשהיא מופשרת, ערכה עולה באופן משמעותי. 

אבל הטיפ החשוב ביותר הוא לקחת חברה מלווה ולא משנה על איזו השקעת נדל"ן אתם הולכים. השקעות בנדל"ן חייבות להיות תוך ידיעה בדיוק מה עושים, וחברה כמו "מגדלור" יכולה לכוון אתכם ולהציע לכם השקעות שונות, כאלו שמתאימות לכל כיס. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר בשבילכם ולכו על חברה מקצועית ורצינית.

הצצה לעולם השקעות הנדל"ן

השקעות בתחום הנדל"ן זה אחד התחומים החמים ביותר בקרב משקיעים ישראליים מזה שנים ארוכות. אומנם בתקופה האחרונה לאנשים רבים אין את היכולת להשקיע בו מכל מיני סיבות שכבר נפרטם, אבל עדיין מדובר בתחום שכל זוג צעיר שוקל כיצד להיחשף לו ברגע שיצליחו לצבור הון עצמי מספק.

בואו נדבר קצת על התחום הזה ועל מה שקורה איתו לאחרונה.

למה השקעות נדל"ן מושכות כל כך?  

אנשים שמשקיעים את כספם אצל גורמים אחרים, רוצים להבין בדיוק מהם הסיכונים, הסיכויים ואת כל מה שעתיד להיות עם הכסף שלהם. אבל, קחו לדוגמא את השקעות באגרות חוב. כמעט כל המשקיעים באגרות חוב, לא באמת מבינים מה נעשה עם הכסף שלהם.

השקעות בתחום הנדל"ן שונים בהקשר זה, שכן. השקעות בתחום הנדל"ן הן השקעות ריאליות, ולכן הן מובנות יותר למשקיע.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך שמחירי הנדל"ן בישראל נמצאים מזה שנים ארוכות בעלייה כמעט מתמדת, ולכן חלק גדול מהמשקיעים בתחום זכו לתשואות יפות על השקעתם.

מה השתנה היום?

היום, לקראת שנת 2023, מחירי הנדל"ן בישראל ובמקומות נוספים בעולם הרקיעו שחקים, ונראה כי משקיעים פוטנציאלים רבים ממתינים לראות אילו שינויים יחולו בשוק הנדל"ן בחודשים הקרובים.

נקודה נוספת שמרתיעה רבים מכניסה להשקעות בתחום הנדל"ן בעת הנוכחית, זה עליית הריביות האחרונה בישראל ובעולם כולו. המשכנתאות הפכו ליקרות יותר, דבר שמקטין את כדאיותן של השקעות רבות בתחום הנדל"ן שכוללות לקיחת מימון.

איך אם כך ניתן להשקיע בנדל"ן בצורה בטוחה? 

בתקופות סוערות מומלץ להשקיע באמצעות גופי השקעות מנוסים. אדם פרטי ללא ניסיון וגוף חזק מאחוריו, גם אם מבין מעט בהשקעות נדל"ן, עלול להכניס את עצמו להשקעות נדל"ן בעלות סיכונים גבוהים מדי.

מוזמנים להכיר את המומחים שלנו שיתנו לכם יד ויעזרו לכם לאתר השקעות נדל"ן.