השקעות אלטרנטיביות – מוצרים ותחומי השקעה משתנים

השקעות אלטרנטיביותחלק ניכר מבתי ההשקעות בעולם בכלל ובישראל בפרט, ממקד את הפעילות שלו בהשקעות שניתן למנות אותן עם הזרם המרכזי והסטנדרטי של השקעות. בדרך כלל מדובר בסוג כזה או אחר של השקעה בשוק ההון – קרי רכישת מניות של חברות וגופים חזקים וגדולים, השקעות במט"ח או באגרות חוב ממשלתיות או פרטיות. מנגד, השקעות אלטרנטיביות עשויות להתמקד בסוגי השקעה שהם פחות מוכרים ופחות ידועים לציבור, אבל הפוטנציאל שלהן להניב תשואות נאות למשקיעים הוא גבוה. מהן בדיוק השקעות אלטרנטיביות ומה בינן לבין השקעות סולידיות רגילות? כיצד ניתן לבצע השקעות מהסוג הזה? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בתחום שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות.

השקעות סולידיות בכלים פיננסיים שגרתיים

משקיעים רבים, פרטיים או מוסדיים, בוחרים למקד את ההשקעות שלהם בתחומים המוכרים והידועים. מדובר בדרך כלל בשוק המניות הישראלי, בשוק האג"ח או בשוק המט"ח על מרכיביו השונים. ייתכן שהכינוי השקעות סולידיות איננו בהכרח מתאים, כיון שגם כשמדובר בשוק ההון ואפילו באגרות חוב, יש מקרים שבהשקעה סולידית לכאורה, גלום סיכון ניכר להפסד. עם זאת, ובהנחה שהגוף או המשקיע היחיד יודעים לגדר את הסיכונים מצד אחד, והם בעלי אורך נשימה מצד שני, הסבירות הגבוהה היא שבסיכומו של עניין תסתיים ההשקעה ברווח. עם ההשקעות הסולידיות ניתן למנות את מניות הבנקים, חברות ביטוח וגופים פיננסיים אחרים.

השקעות אלטרנטיביות והמאפיינים שלהן

בשנים האחרונות, הולכים ופוחתים מחזורי המסחר בבורסה של תל אביב. ישנה סבירות גבוהה, שמרבית המשקיעים סבורים שנכון להיום, הסיכויים להניב רווחים בבורסה הם נמוכים. מנגד, יש פריחה בשוק של השקעות אלטרנטיביות. השקעות מהסוג הזה הן, בין השאר, השקעות בנדל"ן בחו"ל, בהלוואות מגובות עסקאות נדל"ן או בקרנות גידור, שלעיתים מזומנות מניבות רווחים נאים. יחסית לאפיקי השקעה אחרים בישראל..
חברת מגדלור, בית השקעות אלטרנטיביות, מציעה מגוון סוגי השקעה שיכולים לייצר רווחים נאים למשקיעים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע של מגדלור יצרו אתך קשר בהקדם. הם יסייעו בזיהוי הצרכים וההעדפות שלך ויכוונו את ההשקעות אליהם. ההשקעות האלטרנטיביות אמנם פחות סולידיות, אבל עשויות להניב רווחים נאים למשקיעים.

מה זה השקעות אלטרנטיביות?

יש לא מעט אנשים שיש להם כסף שאין להם מה לעשות איתו כרגע והם מעדיפים שהוא יגדל כמה שיותר. הם מבינים שהאופציה של "להשכיב" את הכסף בבנק ולחכות לריבית שלו היא לא אופציה, מכיוון שהריבית הזו נמוכה מאוד ולא משתלמת. אבל בכל זאת הם לא רוצים שהכסף יעמוד במקום אז הם פונים להשקעות שונות, ועד לפני שנים לא רבות תיק השקעות ממוצע היה מורכב מאיגרות חוב וממניות בעיקר. אבל היום זה כבר לא ככה, היום הולכת וגדלה הפופולאריות של השקעות אלטרנטיביות ויותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם עם ההשקעות הללו. הצורך לכך מגיע בעיקר בשל הצורך בגיוון תיק ההשקעות כמו גם בשל הצורך בפיזור הסיכונים.

השקעות אלטרנטיביות – להגדיל את פוטנציאל התשואה!

אז מהן אותן השקעות אלטרנטיביות מדובר כל כך? אלו כפי שציינו לא ההשקעות הסטנדרטיות במניות ובאיגרות חוב אלא יכולות להיות קרנות השקעה פרטיות שונות שמציעות את מרכולתן, קרנות גידור, השקעה בנדל"ן ואפשרויות אחרות. מה שבעיקר משך משקיעים לכיוון הזה של ההשקעות האלטרנטיביות הוא זה שהתשואה אותה הם השיגו בשוק ההון לא הספיקו להם. הם רצו יותר וההשקעות הללו נותנות לא פעם את התמורה הזו. יש היום צמחיה גבוהה מאוד בתחום בשל הביקוש הרב למכשירי ההשקעה הללו ונראה שזה עוד רק ילך ויגדל בשנים הקרובות.

כל אחד יכול

עוד יתרון משמעותי שיש להשקעות האלטרנטיביות הוא שכמעט כל אחד יכול להיות חלק מהן. כשהאפשרות היחידה היתה להשקיע בשוק ההון, רבים שרצו להשקיע סכומים נמוכים יחסית לא יכלו להיות חלק מזה, אבל היום כשיש השקעות אלטרנטיביות כל אחד יכול. כל אחד יכול להשקיע וכל מה שצריך הוא לחזור לחברה מקצועית כמו חברת "מגדלור" שתלווה אותו.

למה צריך ליווי של חברה מקצועית כזו שאפשר גם להשקיע דרכה? כי חברה כזו מעסיקה מומחים בתחום, מומחים שיודעים בדיוק איפה לשים את הכסף כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה בהשקעה. חברה כזו כמו מגדלור היא חברה שתיתן את המענה לצורך בפיזור השקעות בצורה הטובה ביותר.

היתרונות של השקעות אלטרנטיביות

בשנים האחרונות, יותר ויותר משקיעים מגלים את היתרונות הרבים אשר טמונים באפיקי השקעות אלטרנטיביים ובוחרים להשקיע באפיקים אלו.
הסיבה להתעניינות ההולכת וגדלה בהשקעות אלטרנטיביות, טמונה בעובדה, כי תיק השקעות המשלב בתוכו השקעות אלטרנטיביות לצד אפיקי ההשקעה המסורתיים, יהיה בעל פוטנציאל תשואה גבוה יותר ובנוסף על כך גם בעל סיכון נמוך יותר.  
כמובן, שרגע לפני שנוקטים צעדים לכיוון עולם ההשקעות האלטרנטיביות, קיימת חשיבות גבוהה להכיר את כל האפשרויות המוצעות בתחום ובין היתר: קרנות נדל"ן, קרן חוב, קרן גידור, קרן תשתיות, הלוואות חברתיות (
P2P) והאפשרויות עוד רבות ומגוונות – ידע הוא כוח, כך שככל שנחשפים ליותר אפשרויות, כל יעלו הסיכויים לביצוע הבחירה הנכונה.   

היתרונות של השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות כוללות לא מעט יתרונות ובין הבולטים שביניהם:

  • העובדה שמדובר בהשקעה פרטית (בניגוד, להשקעות מסורתיות שהן לרוב, השקעות ציבוריות).
  • יחס טוב בין התשואה הפוטנציאלית לסיכון אשר גלום בהשקעה (כמובן, בהתבסס על סוג ההשקעה).
  • חלק מההשקעות האלטרנטיביות מספקות הטבות מס, אשר אינן מוצעות באפיקי ההשקעה המסורתיים.

כאמור, אלו רק חלק מהיתרונות והרשימה עוד ארוכה, אך תלויה במידה רבה בהשקעה האלטרנטיבית הנבחרת.
חשוב לציין שבעולם ההשקעות האלטרנטיביות, לא כל האפשרויות פתוחות לכולם ויש השקעות אשר מתאימים רק ללקוחות כשירים (בעלי הון נזיל גבוה). לכן, בהליך בחירת אפיק ההשקעה האלטרנטיבית, קיימת חשיבות בשורה התחתונה להבין, אלו מהאפיקים מתאימים עבור אותם המשקיעים.

מעוניינים להתחיל ולהשקיע?

אם אתם מבקשים לעשות את צעדיכם הראשונים בעולם השקעות אלטרנטיביות, חשוב שכצעד ראשון, תפנו לגוף, אשר מתמחה באופן פרטני בתחום זה.
בהליך בחירת אותו הגוף, יש לוודא שמדובר בחברה אשר מציעה נגישות גבוהה למגוון רחב של סוגי השקעות אלטרנטיביות וכחלק מכך, גם מחזיקה בידע ובכלים באמצעותם, יתאפשר לה להתאים את ההשקעה בהתבסס על גובה ההון, כמו גם לדרישות ולצרכים של המשקיעים.

אם גם אתם מתעניינים בהשקעות אלטרנטיביות, תשמחו לגלות שאתם במקום הנכון. מוזמנים ליצור קשר עם חברת מגדלור – בית להשקעות אלטרנטיביות וצוות החברה ישמח לעמוד לשירותיכם, לספק לכם את כל המידע הרלוונטי ולקבוע אתכם פגישת ייעוץ ראשונית.