השקעות אלטרנטיביות – טיפים מוכחים להצלחה

השקעות אלטרנטיביות – טיפים מוכחים להצלחהישראלים רבים בוחנים בתקופה האחרונה את האפשרות של ביצוע השקעות אלטרנטיביות, השקעות שמבוצעות מחוץ לשוק ההון ולא נסחרות בבורסה. רבים נמשכים לאופציה הזו עקב הסבירות לתשואה גבוה יחסית להשקעות אחרות ובעקבות העובדה שהשקעות אלו נחשבות בטוחות יותר מהשקעות בבורסה. אם גם אתם מתכננים להיכנס לעולם ההשקעות האלטרנטיביות, אנחנו ב" מגדול" ממליצים לכם לעצור ולהקדיש כמה דקות לקרוא את המאמר הקצר שהכנו עבורכם בנושא. אספנו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכל אחד למקסם את ההשקעה שלו ולצאת עם הרווח הגדול ביותר.

קראו היטב את תנאי ההשקעה

הנקודה הזו יכולה להיראות מובנת מאליה עבור אנשים רבים, אך עדיין חשוב להניח אותה על השולחן. הקפידו לקרוא את תנאי ההשקעה היטב ולשאול את אנשי המקצוע לגבי כל פרט שאתם לא מבינים עד הסוף. התביישות או חוסר הבנה עכשיו יכולה לעלות לכם ביותר בעתיד, לכן חשוב לוודא שאתם יודעים בדיוק על מה אתם חותמים. 

הכינו את עצמכם ללא צפוי

נכון שלהשקעות אלטרנטיביות יצא שם של השקעות מתונות יחסית, גם שם יכולים לקרות דברים לא צפויים שיכולים לעלות לכם הרבה כסף. על מנת לנחות נחיתה רכה ככל האפשר, וודאו כי יש לכם אפשרויות כיסוי ושאתם מוכנים לתרחישים הכי גרועים שיכולים לקרות. השקעות אלטרנטיביות הן עדיין השקעות, והבלתי צפוי יכול לקרות גם שם.

השקעות אלטרנטיביות לא חייבות להיות ממוקדות בנכס או מקום אחד

מכירים את האמרה המפורסמת, " אל תשימו את כל הביצים בסל אחד? " היא הופכת למציאות בעולם ההשקעות האלטרנטיביות. ברגע שאתם מפצלים את הכספים והנכסים שלכם אתם גם מפצלים את הסיכונים, כך שאם נתיב השקעה אחד לא עובד תמיד יהיו לכם נתיבים פוריים נוספים. מצאו כמה נתיבי השקעה שמעניינים ומסקרנים אתכם ופזרו את הכספים וההשקעות שלכם. אנחנו מקווים שמצאתם את הטיפים שלנו בנושאי השקעות אלטרנטיביות מועילים. אם אתם עדיין מרגישים שחסר לכם מידע או שאתם רוצים ליווי צמוד יותר לפני שאתם מבצעים את ההשקעה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר. 

מהי השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית היא למעשה השקעה פיננסית אשר אינה נכללת באחת מקטגוריות ההשקעה המקובלות והקונבנציונליות כמו מניות, או איגרות חוב (אג"ח). השקעות אלטרנטיביות יכולות לכלול השקעה בהון סיכון, קרנות גידור, חוזים עתידיים, אמנות ועתיקות, סחורות ועוד. גם נדל"ן מסווג לעתים קרובות כהשקעה אלטרנטיבית, כך שהוא יכול להיכלל גם בהשקעות אלו. 

מטרתה של השקעה אלטרנטיבית ואיך מבצעים אותה?

מטרת העל של השקעה אלטרנטיבית תהיה לשמור על ערך הכסף שלכם בסביבות משתנות ובפיזור סיכונים. בדרך כלל השקעה זו תיעשה על ידי חברות או אנשים מוסמכים לכך בגלל אופיים המורכב, היעדר רגולציה בשווקים אלו ומידת הסיכון שלהם. מכיוון שהשקעות ההון מתפזרות על פני כמה שווקים, לא תידרש בדרך כלל השקעת מינימום, אך מנגד תהיה גם פחות אפשרות לפרסם נתוני ביצועים הניתנים לאימות למשקיעים פוטנציאליים. כאשר מחפשים מקום אשר מבצע השקעה אלטרנטיבית חיוני שהמשקיעים יבצעו בדיקת נאותות מקיפה של החברה והאנשים העובדים בה, כך שיהיו מוסמכים ורשאים להשקיע בהצעות חלופיות. 

אך יש לזכור את יתרונה הגדול של ההשקעה האלטרנטיבית שהיא בעלת מתאם נמוך עם שוקי המניות והאג"ח, כלומר היא שומרת על ערכה במיוחד בזמנים של מיתון בשוק. כמו כן, נכסים קשים כגון זהב, נפט ונכסי נדל"ן מהווים גידור יעיל מפני אינפלציה. 

מאפייניה של השקעה אלטרנטיבית

להשקעות אלטרנטיביות ישנם יתרונות רבים, ביניהם עלויות העסקה אשר עשויים להיות בדרך כלל נמוכות מאלו של נכסים רגילים, ולו רק בשל העובדה שישנו מחזור נמוך יותר של עיסקאות. עם זאת, יש לדעת כי רוב הנכסים האלטרנטיביים אינם נזילים מאד, במיוחד בהשוואה לעמיתיהם המסורתיים יותר. לדוגמה, סביר להניח שלמשקיעים יהיה קשה הרבה יותר למכור בקבוק יין בן 80 שנה בהשוואה ל-1,000 מניות של אפל בע"מ, בגלל מספר מוגבל של קונים. יתרונותיה של ההשקעה האלטרנטיבית, בעיקר בימים חסרי ודאות אלה, עולים על החסרונות. כך שאם החלטתם להשקיע חלק מהונכם בהשקעות אלו, פנו עוד היום למומחים לכך. אנו במגדלור, בעלי ניסיון ועניין בשווקים אלו, כך שנוכל לייעץ, לכוון ולענות על כל שאלה.  

השקעה אלטרנטיבית סוגים אפשריים

כמעט כל מסלולי ההשקעה המסורתיים, לכאורה סולידיים, איבדו מאוד את מוקד המשיכה שלהם. בסביבת ריבית אפסית, אין פלא שכמעט כולם מחפשים אלטרנטיבות. נדבר כעת על השקעה אלטרנטיבית סוגים ונראה למי עשוי להתאים כל סוג וסוג. 

השקעה אלטרנטיבית סוגים: השקעה נושאת ריבית 

השקעה שנס ליחה היא השקעה במוצרים פיננסיים בנקאיים מסוג פיקדונות או תוכניות חיסכון רגילות. אמנם, המפקיד מקבל ריבית על השקעתו אולם כאשר ריבית בנק ישראל מאוד נמוכה, נמוכה הריבית שמקבלים המשקיעים שבעתיים. לכן, כאשר אנו מציגים השקעה אלטרנטיבית סוגים נתחיל בהשקעה שמציעה ריבית, אך כזאת שבהחלט נחשבת לראויה והוגנת. הרעיון הוא שהמשקיע מלווה מכספו למשקיעים, בתור חלופה להלוואה בנקאית. בתמורה להלוואה, על שם המשקיע רושמים מניות משועבדות. אפילו עוד לפני שהפרויקט של המשקיעים מתקדם ויש הכנסות, כבר מקבל המשקיע (שהוא למעשה מלווה) ריבית נקובה. זו השקעה סולידית, לשונאי סיכון.  

קבוצת משקיעים בנדל"ן לסוגיו 

סוג נוסף של השקעה אלטרנטיבית, שאיננה כוללת פתיחת פיקדון בבנק אך גם לא השקעה בתיק ניירות ערך הינו השקעה בנדל"ן. אך אנו לא מדברים על רכישת דירה או חנות להשקעה. כאן אנו מדברים על אלטרנטיבה אמיתית, בדמות הצטרפות לקבוצת משקיעים. הרעיון הוא כזה: כל משקיע שחותם על חוזה השקעה מקבל שיעור מסוים של בעלות על פרויקט נדל"ן. על שמו של המשקיע ישנה בעלות מסוימת והוא יכול לקבל מניות בהתאם לסך ההשקעה. כל פרויקט נבדק מראש, על ידי מנהלי השקעות ואנשי נדל"ן, לרבות מומחי מימון ויועצים משפטיים. זו השקעה בעלת תשואה גבוהה יותר, מעט פחות סולידית. 

מה חשוב לבדוק בהשקעות אלטרנטיביות 

יש כמה כללים שתמיד חשוב לבדוק בנושאי השקעה ובפרט, גם בהשקעות אלטרנטיביות. ראשית, יש לבדוק מהו שיעור הרווח הצפוי או סך הריבית שצפויים לקבל. שנית, יש לבדוק מהי בדיקת הנאותות שהתקיימה או שצפויה להתקיים (על ידי המשקיע או מנהלי ההשקעות). שלישית, יש לבדוק מהו פרק הזמן של ההשקעה, האם זו השקעה לזמן קצר או לזמן ארוך. כמו כן יש לבדוק ריבית אלטרנטיבית, וכן את היחס בין רמת הסיכון הנדרשת לבין רמת התשואה. למידע נוסף אודות השקעה אלטרנטיבית סוגים, מגדלור – הבית שלכם להשקעות אלטרנטיביות. 

יש לא מעט אנשים אשר מעוניינים להיכנס לשוק ההשקעות,  אך בגלל חוסר היכרות מקדימה עם שוק ההון, הם חוששים מלהיכנס לשוק זה. החדשות הטובות עבור אותן אנשים שיש להם אלטרנטיבה, אשר בהתאם לפונקציונאליות שלהם, גם קיבלה את השם "השקעה אלטרנטיבית". השקעה אלטרנטיבית יכולה להתאים גם עבור אנשים שרוצים לגוון ולפזר את ההשקעות שלהם ולצד ההשקעות בשוק ההון, למצוא גם אפיקי השקעה נוספים. כל מי שמתחיל לאסוף מידע לגבי השקעה אלטרנטיבית סוגים, עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות, חלקן טומנות בחובן רמת סיכון גבוהה יותר (וכחלק מכך, גם סיכוי לתשואה גבוהה יותר) וחלקן נחשבות לפחות מסוכנות. בטרם מקבלים את ההחלטה, קיימת חשיבות גבוהה להכיר את כל האפשרויות המוצעות על היתרונות והחסרונות שהם טומנים בחובם ובהתאם, לקבל בסופו של דבר החלטה מושכלת לגבי המכשיר הנבחר.

השקעה אלטרנטיבית סוגים – האפשרויות השונות

ישנם לא מעט אפיקי השקעות אלטרנטיביות ובין היתר: השקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל (אשר מהוות כתחום השקעה פופולארי בקרב הישראלים), מטבעות דיגיטליים, סחורות, פורקס, מתכות ועוד.. נהוג לחלק את ההשקעות האלטרנטיביות ל-2 סוגים עיקריים: נכסים אלטרנטיביים אליהם משתייכים כאמור, אפיקים כמו: נכנסי נדל"ן, אשראי צרכני ומטבעות דיגיטליים. הסוג השני הוא השקעות בשוק ההון המתבססות על אסטרטגיות "אלטרנטיביות" כמו, מסחר תוך יומי או אסטרטגיה שורט, לונג וכיוצא מזה. בכל מקרה, בטרם קבלת ההחלטות, ההמלצה היא לקבל ייעוץ מחברה מקצועית, אשר מחזיקה במידע הרלוונטי לגבי השקעה אלטרנטיבית סוגים ובהתאם, תוכל לסייע להם לבחור את אפיקי ההשקעה המתאימים והנכונים עבורם ביותר.

הכתובת הנכונה להשקעות אלטרנטיביות

אם גם אתם מחפשים דרך אלטרנטיבית להשקעות, אם אתם מעוניינים לפזר את ההשקעות שלכם ולעשות זאת בצורה נכונה וחכמה, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה. חברת מגדלור מהווה כבית להשקעות אלטרנטיביות, ומציעה למשקיעים מגוון רחב של מוצרי השקעה רלוונטיים.

הצוות המקצועי של החברה, שמח תמיד לעמוד לצד הלקוחות, להקשיב למלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלהם ובהתאם לכוון אותם אל אותם אפיקי השקעה אלטרנטיבית סוגים, המתאימים ביותר.

השקעה אלטרנטיבית – מה זה ולמה זה טוב?

חברת מגדלור היא אחת מחברות הפיננסיים הכי גדולות בישראל. החברה מספקת קשת רחבה מאוד של שירותים פיננסיים לאנשים פרטיים מכל המגזרים החברתיים בישראל. בין השירותים שהחברה מספקת לקהל הלקוחות הרחב מאוד שלה ניתן לכלול שירות השקעה אלטרנטיבית באפיקי השקעה ייחודיים. השקעה זו היא השקעה באפיקי השקעה אחרים מאשר נכסי נדל"ן או חברות גדולות בשוק המסר. השקעות אלו טובות כי אנחנו יכולים לקבל עבורן ריבית גבוה יותר ואחוזי תשואה גבוהים הרבה יותר מאשר השקעות "רגילות". 

השקעה אלטרנטיבית – למי זה מתאים ולמי לא?

השקעה אלטרנטיבית יכולה להתאים מאוד לאנשים צעירים או לאנשים מבוגרים שרוצים לפזר את כל הכסף שהם משקיעים על מגוון רחב מאוד של אפיקי השקעה. מי שרוצה להשקיע את הכסף שלנו במקום בטוח שאחוז הסיכון אך גם הסיכוי לרווח בו נמוכים יחסית לא כדאי לו להשקיע בהשקעות מסוג זה. ככל שנהיה מודעים יותר לסוג ההשקעות שאנחנו רוצים לבצע ולתנאים שלהן כך איכות ההשקעה תהיה טובה יותר ותשרת אותנו יותר טוב.

השקעה אלטרנטיבית – למה חשוב לשים לב?

כאשר אנחנו מבצעים השקעה אלטרנטיבית חשוב לשים לב לתנאי ההשקעה. חשוב שנשים לב כמה ריבית אנחנו מקבלים ההשקעה וגם מה אחוזי הרווח המשוער שלנו יכולים להיות. עוד חשוב לשים לב שאנחנו שולטים בכמות הכסף שאנחנו משקיעים. אם אנחנו משקיעים סכום כסף גבוה מאוד אז חשוב שנשים לב שאנחנו מודעים לכך שנוכל בהחלט גם להפסיד אותו פחות או יותר כמו הסיכוי שלנו להרוויח ממנו ובגדול.

בסופו של דבר השקעות אלטרנטיביות יכולות לקדם אותנו מאוד מבחינה כספית. אם אנחנו עובדים קשה וחוסכים את הכסף שלנו חשוב מאוד שנשים לב איפה אנחנו בוחרים להשקיע את הכסף שלנו. ככל שנבחר להשקיע את הכסף שלנו באופן מושכל וחכם יותר כך נוכל להרוויח יותר. אם אנחנו רוצים שההשקעות שלנו יחזירו את עצמן כדאי לנו להתייעץ עם מומחים להשקעות או חברת השקעות שיוכלו לומר לנו איפה להשקיע וכמה. ייעוץ טוב יוכל לסייע לנו להרוויח יותר.

השקעות אלטרנטיביות – כל מה שחשוב לדעת!

יש לא מעט אנשים שמחפשים איפה לשים את הכסף שלהם. מה שבטוח הוא שאם הוא ישכב בבנק הוא לא יגדל כי הריבית בבנק נמוכה מאוד ולא משתלמת. האנשים הללו יכולים להיות משקיעים מקצועיים שכל הזמן עוסקים בחיפוש אחר ההשקעה הבאה, יכולים להיות כאלו שיצאו לפנסיה והשתחררו להם כספים שהם מחפשים מה לעשות איתם, או כאלו שקיבלו סכום כסף לא מתוכנן כמו ירושה ורוצים כמובן להגדיל אותו.

יש את שוק המניות והאג"ח שחלקם פונים אליו אבל יש את אלו שמחפשים משהו אחר, השקעות אלטרנטיביות ולאו דווקא אלו שנמצאות במתאם לשווקי האג"ח והמכירות. הם רוצים לפזר את ההשקעות שלהם וכדאי שהם ימצאו חברה שתדאג לכסף שלהם.

דוגמאות של השקעות אלטרנטיביות

אם אתם מחפשים השקעות אלטרנטיביות כי אתם רוצים לפזר את הסיכון כמה שיותר יש מוצרי השקעה רבים בהם תוכלו להשקיע. יש קרנות גידור שונות, יש עסקאות מגובות נדל"ן במסלולי חוב או אקוויטי, ויש כמובן עוד קרנות פוטנציאליות אחרות. החוכמה היא לפזר את ההשקעות לפי רמות סיכון בכדי להגיע ליעד. אפשר כמובן לעשות את זה לבד אבל למצוא את ההשקעות הללו לבד וגם להשקיע לבד בלי ליווי מקצועי זה יכול להיות מסוכן מאוד. בדיוק בשביל זה יש חברות שמומחיות בהשקעות מעין אלו שיוכלו לסייע לכם.

למצוא את החברה הנכונה...

אם אתם שוקלים ללכת לכיוון של השקעות אלטרנטיביות כדאי מאוד שלא תעשו את זה לבד אלא תיעזרו בשירותיה של חברה מומחית בתחום. חברה מומחית בתחום מעסיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר, חברה כמו חברת "מגדלור" ששמה את הלקוח במרכז הבמה ועושה הכול על מנת לתת לו שירות מצוין. חשוב לבדוק כמובן רזומה של החברה איתה מתחילים לעבוד כמו גם את רמת האמינות שלה, כמה דמי הניהול ומה הלקוחות שלה אומרים עליה.

בסופו של דבר, אם זו חברה טובה ומקצועית, זה ישתלם לכם. היא תגדיל את הכסף שלכם כל הזמן, תחפש עבורכם השקעות חדשות ותעשה בשבילכם כל מה שצריך.