ההבדל בין לבין השקעה קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית

ההבדל בין לבין השקעה קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית שוק ההון ועולם הפיננסים המשוכלל מציעים כיום שפע של אפשרויות השקעה. הבעיה היא שהציבור לפעמים מוצא עצמו מבולבל ומחפש מידע מלא, שקוף ומדויק יותר. נסביר הפעם מהו ההבדל בין קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית. כך תוכלו לדעת האם השקעה אלטרנטיבית, בעזרת קרן מנוהלת, תוכל להתאים לכם. 

אפשרויות ההשקעה בעזרת קרן להשקעה אלטרנטיבית 

ניתן להצביע על כמה אלטרנטיבות של השקעה שעומדות לרשות הציבור שפונה אל קרן להשקעה אלטרנטיבית. כך למשל:

1. השקעות נדל"ן משותפות – הנהלת הקרן בוחרת נכס או פרויקט ושותפי הקרן משתתפים ברכישה. הנכסים מושכרים או נמכרים לאחר השבחה והשותפים נהנים מתשואה על פי סך השקעתם. 

2. מימון השקעת הנדל"ן – הנהלת הקרן מגייסת מימון מהציבור, לצורך פרויקטים בנדל"ן. חברי הקרן, השותפים, מקבלים ריבית נקובה ומובטחת, בהתאם להשקעתם. כלומר המצטרפים מלווים לקרן לצורך השקעה מוגדרת. 

3. מימון פרויקטים עסקיים – הקרן מגייסת מימון עבור חברות עסקיות. השותפים שמצטרפים לקרן לוקחים חלק בהלוואות לחברות מובילות. זהו אשראי שנחשב לאשראי חוץ בנקראי וחלקו במערכת הולך וגדל. הנהלת הקרן מקפידה לבחון את יכולת ההחזר של החברות. 

4. קרנות השקעה מתמחות – אלה קרנות של שותפים שמתמחות בתחום מסוים או בליווי מגזר עסקי או חברה מענף נבחר. למשל, קרנות שמתמחות במימון למגזר ההון סיכון או קרנות המתמחות בהייטק. 

מדוע קרנות להשקעה אלטרנטיבית איננה השקעה ספקולטיבית 

השקעה ספקולטיבית הינה השקעה המוגדרת כבעלת רמת סיכון גבוהה. ספקולנטים בדרך כלל יעדיפו להשקיע ברמת סיכון שאיננה טובה עבור הציבור הרחב. זוהי השקעה ל"מבינים" או לחובבי סיכון. עבור הציבור שמעדיף תשואה יפה אבל גם הימנעות מסיכון (השקעה יותר סולידית) קרנות ההשקעה הגדולות מהוות פתרון טוב.

אך כדי לדעת שבאמת פונים אל קרן להשקעה אלטרנטיבית שהיא מהשורה הראשונה כדאי לבדוק מיהם מנהלי הקרן. אם מדובר על אנשי פיננסים מובילים, בעלי מוניטין ואחריות, הרי שהיחס בין סיכוי לבין תשואה יהיה ראוי ביותר. בעזרת המומחים של מגדלור תוכלו גם אתם לקבל הצעות השקעה אלטרנטיביות, במסגרת קרנות משקיעים איכותיות, בניהול אמין ואחראי. 

קרן להשקעה אלטרנטיבית – קרן ההשקעה ששווה להכיר

לא מעט אנשים שיש להם סכום כסף בצד מעוניינים להשקיע אותו, במטרה להגדיל את התשואה הכספית שהם יקבלו ממנו. עם זאת, בשנים האחרונות אנשים מואסים בשיטות ההשקעה הרגילות דרך הבנקים והם מחפשים דרכים חדשות ויצירתיות להשקיע ולהרוויח. במיוחד עבור אנשים אלו, הוקם שירות קרן להשקעה אלטרנטיבית, קרן שמאפשרת לכל אחד להשקיע בתחומים רבים – ולהרוויח.

קרן להשקעה אלטרנטיבית – מה היא כוללת?

כפי שאפשר להבין מהשם שלהן, קרנות להשקעות אלטרנטיביות הן קרנות אשר מאפשרת לבצע השקעה בתחומים ובעולמות שאינם עולמות המט"ח או הבורסה. רבים בוחרים להשקיע בקרנות אלו מתוך רצון לפזר את הסיכון בקרנות ההשקעה שלהם תוך שהם משקיעים סכומי כסף נמוכים יותר. 

סוגי הקרנות הנפוצים ביותר הנכללים בקרנות ההשקעות האלטרנטיבית הן השקעה בקרנות נדל"ן ומבנים שונות, קרנות השקעה פרטיות לרכישת חברות בעלות פוטנציאל צמיחה נרחב, השקעה בקרנות גידור, קרנות תשתיות, השקעות בפלטפורמות ורשתות חברתיות ועוד. 

למה התחום צומח רק עכשיו?

עד לפני שנים מעטות, תחום ההשקעות האלטרנטיביות היה שמור אך ורק לחברות גדולות או לאנשים פרטיים עשירים ביותר. בשנים האחרונות, חל מפנה בעולם השקעות אלו, בעיקר לאחר המשבר הכלכלי האמריקאי של שנת 2008, ופתח את דלתותיו עבור כל אדם שמעוניין להשקיע. כך, היום, כל אחד מאיתנו יכול לאתר קרן להשקעה אלטרנטיבית שמתאימה לצרכים וליכולות שלו. 

איך ניתן להקים קרן השקעה כזו?

בכדי לפתוח כל קרן השקעה אלטרנטיבית שהיא, חשוב לעבוד עם מקצוענים המתמחים בתחום, בעיקר בגלל העובדה שמדובר בתחום צעיר שלא מפסיק להתחדש ולהמציא את עצמו בכל יום שעובר. בכדי להשקיע בקרן השקעה שגם תניב תשואה ראויה, כדאי לעבוד בצורה צמודה עם חברות פיננסיות שלומדות את התחום ולא מפסיקות לעקוב אחר השינויים והתנודות הקיימים בשוק הישראלי והעולמי.

 

אנחנו ב"מגדלור- בית להשקעות אלטרנטיביות" נשמח לסייע לכם לאתר קרן להשקעה אלטרנטיבית שמתאימה לצרכים ולהעדפות שלכם. יחד, נוכל להבין את תחומי ההשקעות שמעניינים אתכם ולמצוא את הקרן המתאימה ביותר עבורכם. במידה ויש לכם שאלות נוספות, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון: 073-2225706