ההבדל בין לבין השקעה קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית

ההבדל בין לבין השקעה קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית שוק ההון ועולם הפיננסים המשוכלל מציעים כיום שפע של אפשרויות השקעה. הבעיה היא שהציבור לפעמים מוצא עצמו מבולבל ומחפש מידע מלא, שקוף ומדויק יותר. נסביר הפעם מהו ההבדל בין קרן להשקעה אלטרנטיבית לבין השקעה ספקולטיבית. כך תוכלו לדעת האם השקעה אלטרנטיבית, בעזרת קרן מנוהלת, תוכל להתאים לכם. 

אפשרויות ההשקעה בעזרת קרן להשקעה אלטרנטיבית 

ניתן להצביע על כמה אלטרנטיבות של השקעה שעומדות לרשות הציבור שפונה אל קרן להשקעה אלטרנטיבית. כך למשל:

1. השקעות נדל"ן משותפות – הנהלת הקרן בוחרת נכס או פרויקט ושותפי הקרן משתתפים ברכישה. הנכסים מושכרים או נמכרים לאחר השבחה והשותפים נהנים מתשואה על פי סך השקעתם. 

2. מימון השקעת הנדל"ן – הנהלת הקרן מגייסת מימון מהציבור, לצורך פרויקטים בנדל"ן. חברי הקרן, השותפים, מקבלים ריבית נקובה ומובטחת, בהתאם להשקעתם. כלומר המצטרפים מלווים לקרן לצורך השקעה מוגדרת. 

3. מימון פרויקטים עסקיים – הקרן מגייסת מימון עבור חברות עסקיות. השותפים שמצטרפים לקרן לוקחים חלק בהלוואות לחברות מובילות. זהו אשראי שנחשב לאשראי חוץ בנקראי וחלקו במערכת הולך וגדל. הנהלת הקרן מקפידה לבחון את יכולת ההחזר של החברות. 

4. קרנות השקעה מתמחות – אלה קרנות של שותפים שמתמחות בתחום מסוים או בליווי מגזר עסקי או חברה מענף נבחר. למשל, קרנות שמתמחות במימון למגזר ההון סיכון או קרנות המתמחות בהייטק. 

מדוע קרנות להשקעה אלטרנטיבית איננה השקעה ספקולטיבית 

השקעה ספקולטיבית הינה השקעה המוגדרת כבעלת רמת סיכון גבוהה. ספקולנטים בדרך כלל יעדיפו להשקיע ברמת סיכון שאיננה טובה עבור הציבור הרחב. זוהי השקעה ל"מבינים" או לחובבי סיכון. עבור הציבור שמעדיף תשואה יפה אבל גם הימנעות מסיכון (השקעה יותר סולידית) קרנות ההשקעה הגדולות מהוות פתרון טוב.

אך כדי לדעת שבאמת פונים אל קרן להשקעה אלטרנטיבית שהיא מהשורה הראשונה כדאי לבדוק מיהם מנהלי הקרן. אם מדובר על אנשי פיננסים מובילים, בעלי מוניטין ואחריות, הרי שהיחס בין סיכוי לבין תשואה יהיה ראוי ביותר. בעזרת המומחים של מגדלור תוכלו גם אתם לקבל הצעות השקעה אלטרנטיביות, במסגרת קרנות משקיעים איכותיות, בניהול אמין ואחראי.