אפשרויות השקעה

אפשרויות השקעהכללי:

רק לאחרונה, לאור המלחמה באוקראינה ולמרות ההתאוששות המואצת מהגפה העולמית, חתך הבנק העולמי את תחזית הצמיחה שלו ביותר מ- 1%. בנוסף, לאור התנודתיות בשקל לעומת מטבעות אחרים בעולם והתנודתיות בכלכלה העולמית בכלל ובכלכלה הישראלית בפרט מחזקת את הצורך באפיקי ואפשרויות השקעה מניבות.    

אפשרויות השקעה: 

רמת האינפלציה הקיימת כיום בשוק הישראלי והעולמי שוחק את הכסף. באופן פשטני, המשמעות היא שאם אתמול היה ניתן לרכוש מוצר בסכום מסוים הרי שהיום על מנת לרכוש את אותו מוצר נדרש סכום כסף יותר גדול. המוצר הוא אותו מוצר והוא אינו שווה יותר, אלא שהכסף איבד מערכו ו"כושר הקנייה" שלו פחת. לאור זאת שמירת הכסף בבנק או בבית, הלכה למעשה, מפסידה עבורנו כסף כל יום. מצד שני, לאור שיעורי הריבית הנמוכים, גם הפקדת הכסף בפיקדונות או חסכונות בנקאיים אינו מהווה פתרון לשמירה או להגדלת ערך הכסף. בנסיבות שכאלה נדרש למצוא אפשרויות השקעה חלופיות וראויות שיאפשרו לנו להגדיל ולהגביר את ערך הכסף ולא רק לשמור על ערכו (או להפחיתו). 

קיימות אינספור אפשרויות השקעה, אולם אלה חייבות להיות מותאמות למידותיו, לצרכי ודרישות המשקיע. השקעות מהסוג הזה חייבות להיות מנוהלות באופן אינטנסיבי, קפדני ותדיר. השקעות אלה גם חייבות להיות תואמות את אופיו של הלקוח ונסיבותיו (כמות הכסף, אהבת או שנאת סיכון ועוד). 

מנעד אפשרויות השקעה: 

קיים מנעד רחב של אפשרויות השקעה ובהן השקעה בנדל"ן בארץ או בחו"ל, השקעה במניות של חברות נסחרות, השקעה בסטארטאפים או בבחרות קיימות שאינן נסחרות, השקעה במטבע חוץ, השקעה באופציות, מסחר בסחורות ועוד מגוון רחב ועצום של אפשרויות השקעה. אלא שמאחר וקיימות אינספור אפשרויות השקעה, קצרה היריעה מלהכיל ולפרט את כולן. לאור אפשרויות ההשקעה המגוונות ואינסופיות, חובה לבצע השקעות באמצעות מומחה שיודע להתאים את ההשקעה ללקוח. מגדלור בית השקעות אלטרנטיביות הינו בית השקעות המתמחה בכל מגוון ההשקעות, סולידיות, ריסקיות, אלטרנטיביות ואחרות. מגדלור יודע לתפור השקעות tailor made לנסיבות ולצרכי הלקוח. מומחיותו של מגדלור הינה גם בשקיפותו, יושרתו ומחויבותו, בראש ובראשונה, ללקוח. מגדלור הוא בית ההשקעות המאפשר לך את הידיעה שהכסף שלך ממקסם את מלוא פוטנציאל הערך שלו ואת השקט שהוא מנוהל על ידי מומחים.   

בהינתן ריבית בנקאית נמוכה, בעלי הכנסה פנויה מחפשים אפשרויות השקעה אלטרנטיביות. כאלו שיניבו להם תשואה אמיתית ומשמעותית. ניתן לראות כי שוק ההון מציע מגוון אפיקים אפשריים כדוגמת מניות מסוגים שונים קרנות ואגרות חוב. ישנם מסלולי השקעה סולידיים וכאלו בעלי סיכון גבוה. כאשר בוחרים באפיק השקעה סולידי הרווחים יהיו מתונים וכאשר האפיק בעל סיכון פוטנציאל הרווח גבוה עד גבוה מאד. אך לצד הרווח ישנו גם סיכון לאבדן ההשקעה.

השקעה בנדל"ן

שוק הנדל"ן רותח, את זה כבר כולם מבינים. במצב כזה בו ישנו ביקוש גבוה ישנם גם אפשרויות השקעה רבות עבור בעלי הון עצמי. לדוגמא, אחת האפשרויות היא רכישת נכס, השבחתו באמצעות שיפוץ ומכירתו ברווח. לחילופין, ניתן לרכוש נכס להשקעה, להשכירו באופן קבוע ולייצר הכנסה חודשית. כיום, הגלובליזציה מאפשרת להשקיע בנדל"ן בכל העולם ולנצל את ההזדמנויות הרבות לייצור הכנסה גבוהה. ניתן להיעזר בשירותים של חברה מקומית שתגשר על פערי השפה והבירוקרטיה המקומית.

כיצד לדעת איזו השקעה מתאימה?

את אפשרויות ההשקעה יש להתאים בראש ובראשונה ליכולות. ישנן השקעות שידרשו הון עצמי גבוה וכאלו שיסתפקו במעט. בנוסף, חשוב לדעת לאיזה טווח ההשקעה מיועדת. השקעה לטווח ארוך תתאים עבור מסלולים בעלי סיכון גבוה. יותר מאשר השקעה לטווח קצר. השקעה בנדל"ן דורשת יכולות והבנה בתחום. יש לקחת בחישוב הכדאיות גם את היבטי המיסוי ואת כל ההוצאות השונות מסביב.

השקעה אצל המקצוענים בלבד

כאשר מודבר בהון עצמי משמעותי שנועד לייצר תשואה חשוב להתייחס לכל מהלך בכובד ראש. לכן, יש להתיעץ עם אנשי מקצוע מהתחום. ישנם המון אפיקי השקעה אפשריים, אך לא כולם מתאימים לכל אחד. בנוסף השקעה לא נכונה יכולה לגרום להפסדים. אז אם אתם בעלי הון עצמי המעוניינים בבחינת אפיקי השקעה איכותיים התואמים ליכולתכם. תוכלו להיעזר באנשי המקצוע של מגדלור. בבית ההשקעות מציעים מגוון אפשרויות השקעה שיסייעו לכם להתמנף באופן משמעותי. 

אפשרויות השקעה – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים אפיק השקעה

שוק ההון הישראלי מציע מספר לא קטן של אפיקי השפעה. בדרך כלל, יפנה המשקיע הממוצע להשקעה במניות, ברמה כזאת או אחרת של סיכונים. עם זאת, מעבר לשוק המקומי, ישנו מגוון רחב של אפשרויות השקעה העשויות להניב רווחים נאים, בתקופה קצרה יחסית. אילו אפשרויות להשקעה נחשבות לחלשות מבחינת הרווחים? אילו אפשרויות נוספות להשקעה מציע המשק? במי כדאי להסתייע על מנת להבין טוב יותר את אפשרויות ההשקעה השונות? התשובות בהמשך – כדאי לקרוא.

אפשרות השקעה סולידית לשמירה על ערך הכסף

המגוון הרחב של אפשרויות השקעה סולידיות בישראל, כולל את שוק ההון, וכן קרנות סולידיות שונות ואגרות חוב פרטיות וממשלתיות. הקרנות כאמור אינן מבטיחות רווחים גבוהים בשוק ההון אבל מצד שני, הסיכויים להפסדים הם קטנים הרבה יתר מהממוצע. בנוסף להשקעות כאמור, חשוב לציין את ההשקעה במט"ח ובכלים פיננסיים אחרים. ואולם ישנן שתי בעיות בולטות בהשקעות הסולידיות. האחת – גם השקעות כאלה נושאות מעת לעת הפסדים. בעיקר בתקופות של ירידות בבורסה בתל אביב. אלא שהשקעות סולידיות אינן יכולות להחזיר את ההפסדים, ובטח שלא בתוך זמן סביר.

אפשרויות השקעה אלטרנטיביות ואחרות

כיון שאפשרויות ההשקעה הסולידית מעניקות תשואה צנועה למדיי גם אם מדובר בסכומים גבוהים, יש לעיתים צורך להמתין תקופה ארוכה לפני שמציגים רווח סביר. מנגד, השקעות אלטרנטיביות איכותיות עשויות להיות רווחיות למדיי. עם אפשרויות ההשקעה הללו ניתן למנות הלוואות מגובות נדל"ן להשקעה, כמו גם קרנות גידור. קרנות כאלה אמורות לגדר את ההפסדים ולייצר רווחים במגוון רחב של מצבים. במקרה של ירידות, קרנות כאלה עשויות למנוע הפסדים משמעותיים למשקיעים. בנוסף, ניתן לרכוש נדל"ן בחו"ל באופן ישיר, כמו גם באמצעות חברות הנוטלת הלוואות, מבצעות באמצעותן קנייה ושיפוצים של נכס ומוכרות אותתם ברווח. ההלוואות מהסוג הזה נושאות עבור המשקיעים ריביות קבועות ומשמעותיות למדיי.

אם יש לך עניין בבדיקה ויישום של אפשרויות השקעה איכותיות ומעניינות, זה המקום הנכון עבורך, כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון בדרך להצלחה פיננסית. אנשי המקצוע המיומנים של מגדלור, בית השקעות אלטרנטיביות, יסייעו לך בבחירה מושכלת של אפיקי ההשקעה המתאימים עבורך.