אפיק השקעות אלטרנטיביות

אפיק השקעות אלטרנטיביותמדוע כדאי לשלב השקעות אלטרנטיביות? החל משנת -2008 בוצעה הורדה של הריביות בשווקים השונים בצורה משמעותית לגובה ריביות נמוך מאוד. גובה האג״ח הסחיר נהפך ליקר יותר, והתשואות שהופקו ממנו הפכו להיות נמוכות ואפילו שליליות. יחד עם זאת, המחירים של המניות הפכו גבוהים יותר, וכיום הם מהווים חלק מדדים אשר נמצאים בשיאם או קרובים מאוד לשיא שלהם. ישנם כלכלים אשר טוענים שהוספה של מרכיבי השקעה אשר ההתנהגות שלהם היא שונה מהתנהגותן של מניות ואג“ח, יכולים ליצור תיקי השקעות איכותיים אשר יהיו עמידים לטווח הארוך  

כפי שניתן לראות , הוספה של השקעות אלטרנטיביות , בעלות מתאם נמוך, מאפשרת למשקיעים בהן השגת רווחים תוך לקיחת סיכון נמוך יותר, או מצד שני, להשיג רווחים גבוהים באופן משמעותי בעבור אותה רמת סיכון. 

בשנת 2018 בוצעו ניתוחים של נתונים אשר הדגימו שתשואה עודפת הופקה מהשקעות אלטרנטיביות , למרות שהשנה הייתה קשה בעקבות גל ירידות בשווקים. 

בעשור האחרון הריביות בארץ ובעולם צמודות לאפס פחות או יותר ובהתאמה התשואות בשוק ההון הן נמוכות. משבר זה גרם למשקיעים ללכת ולחפש אלטרנטיבות להשקעה, בנוסף להשקעות המסורתיות ששוק ההון מציע. המשקיעים החלו בחיפושים אחר אפיקי השקעה אלטרנטיביים בכדי לנסות ולהקטין את הסיכון שלהם על ידי השקעות שאינן מתואמות עם שוק המניות הרגיל.

אפיקי ההשקעה האלטרנטיביים אליהם פנו המשקיעים 

• נדל"ן

• מטבע חוץ

• סחורות יקרות מסוגים שונים

• תחום ההלוואות החוץ בנקאיות

• ביצוע השקעות גדולות ומשמעותיות במניות של חברות שונות בכדי להוות גורם משפיע על האופן שבו הן מתנהלות וזאת בכדי לגרום להשבחה של המניות.

המכנה המשותף לכל אפיקי ההשקעות האלטרנטיביות הללו הוא הצורך לבצע מספר רב של בדיקות מקיפות ומעמיקות בכדי לבחור בצורה הנכונה ביותר את אפיק ההשקעה אשר יתאים לכם ביותר. היות ומצב השוק הציב תנאים חדשים, כלי המשחק של המשקיעים השתנו בהתאם והם החלו לתעל את הבדיקות וההשקעות שלהם לכיוונים חדשים ויצירתיים בכדי להפיק תשואות ורווחים. השארת ההשקעות בשוק הרגיל בלבד שחקה באופן משמעותי את התשואות של אותם המשקיעים ומכאן החיפוש אחר אלטרנטיבות יעילות